Cilt Bakımı ve Saç Bakımı

Gece Daveti İçin Saç Modeli Önerileri

Kadınların düğün, davet organizasyon ve gece eğlencelerinde en önemli sıkıntısı kıyafet seçimi ve saç modelinin belirlenmesidir. Şık görünümü havalı duruşuyla destekleyen saç modelleri, kadınların öz güvenlerini ve çekiciliklerini gösteren en önemli unsurdur. Her tür kıyafete uygun saç modelleri arasından seçilerek uygulanan stillerin, kolay ve pratik kullanılabilir olması önemlidir.

 

Dağınık Örgü Topuz: Gece davetlerinin vazgeçilmez modelleri arasında bulunan dağınık örgü topuz, her türlü kıyafetle kullanılabilecek bir saç modelidir. Saçların yan ve ön tarafına yapılacak olan küçük örgülerle daha göz alıcı bir görünüme sahip olabilen dağınık örgü topuz saç modeli, sağladığı doğal görünümlerle kadınların tüm beklentilerini yerine getiriyor.

 

Yandan Örgü saç modeli: 2014 yılından beri trend olan ve kadın saç modelleri arasında bir hayli popüler olan yandan örgü saç modeli, özellikle spor giyimler, sırt dekolteli elbiseler ve kapalı yaka elbiselerle büyük uyum gösteriyor. Doğal görünümü seven hanımların tercihiyle en trende saç modelleri arasına giren yandan örgü saç modeli, özel gece ve davetlerde en sık rastlanılan saç modelleri arasında bulunuyor.

 

Kısa topuz saç modeli: Özel gün ve gecelerde sıradan saç modellerinden sıkılan kadınların farkı bir görünüş adına tercih ettiği saç modelleri arasında yer alıyor. Saçları olduğundan daha hacimli ve dolgun gösteren model, kısa saç seven kadınların sıklıkla tercih ettiği bir saç stili olarak öne çıkıyor.

 

Balerin topuzu saç stili: zarafete her şeyden fazla önem veren kadınların vazgeçemediği bir model olan belerin topuz stili, her dönemin kıyafet modasına uygun bir modeldir. Sırt ve göğüs dekolteli kıyafetlerle büyük bir uyum gösteren balerin topuz, özel gün ve gecelerde fark edilmenizi sağlayacaktır.

İlgili Link ; Saç Beyazlamasının Nedenleri

 

Sabit Buklelerle Yapılmış Gece Daveti Saç Modeli
Sabit Buklelerle Yapılmış Gece Daveti Saç Modeli

Saçınızın doğal bir dalgası varsa , bu dalgaları ön plana çıkarıp şahane bir gece daveti saçı elde edebilirsiniz.  Dengeli bir stil elde etmek için saçınızı yatay olarak başınızın arkasındaki üç bölüme ayırın. Kenarları geri çekin ve her bölümü elastik bir şekilde sabitleyin, üst kısımları hacim oluşturmak için öne doğru bastırın. Sonra, lastikleri gizlemek için buklelerinizi sıkarak bitirin.

 

 

Örgü Topuz Birleşimi Gece Davet Saçı
Örgü Topuz Birleşimi Gece Davet Saçı

Alışılagelmiş bir topuz modelini mini ve şık bir örgü ile birleştirip gece için son derece dikkat çekici bir saç modeli elde edebilirsiniz. Cesur ve kendinize ait bir stilinizin olması kalabalıklar arasından sıyrılmanın en önemli yoludur.

 

Retro Bukleler İle Yapılmış Gece Davet Saçı
Retro Bukleler İle Yapılmış Gece Davet Saçı

Yaşı 30’un üzerinde olan tüm kadınlar hatırlayacaktır bir dönemin saç modası perma idi. Gördüğümüzde bize permayı anımsatan bu Retro bukleler değişik bir tarz olabilir.  Bu tarz bir saçı elde etmenin püf noktası , yanları sabitlemek ve başınızın üstüne birkaç gevşek bukle sıkmaktır.

Basit Yarım Topuz Gece Daveti Saçı
Basit Yarım Topuz Gece Daveti Saçı

Gece davet saçı denildiğinde genelde aklımıza şık ve iddaalı modeller gelse de davet için seçeceğiniz saç modeli karmaşık olmak zorunda değil. Basit bir yarı topuz uzun saçlı giyildiğinde inanılmaz derecede şık görünebilir. sadece romantik bir görünüm için görünümünüzü rahat tutmayı unutmayın.

 

Dağınık Örgü Topuz
Dağınık Örgü Topuz

 

Dağınık, kalın ve bükülmüş bir Fransız örgüsü, özel davetler ve geceler için  için hoş bir saç modelidir. Size  tamamen büyüleyici bir görünüm  kazandırmakla kalmaz  , aynı zamanda elbisenizi, makyajınızı ve mücevherlerinizi ön plana çıkarmanızı sağlar.

 

Kafa Bandı İle Dağınık Topuz
Kafa Bandı İle Dağınık Topuz

 

Dağınık topuz yaptırdığınız saçınıza çift şeritli bir taç eklemek , muhteşem ve şık bir görünüm yaratabilir. Sadece ekstra hacim ve stil elde etmek için saçları iki bölüm arasında çekmeyi unutmayın.

 

 

Düz Gece Davet Saçı
Düz Gece Davet Saçı

Uzun ve bakımlı bir saça sahip iseniz düzgünce taranmış şık ve düz saçlarnızın hacimli ve ışıltılı görünümü ile geceyi kurtaracağına emin olabilirsiniz. Daha keskin ve cesur bir görünüm isterseniz, saçın orta kısmındaki ayrımını belirginleştirmeniz yeterli olacaktır.

 

Düşük Topuz Gece Daveti Saçı
Düşük Topuz Gece Daveti Saçı

 

 

Kuaför salonuna gidecek vakte sahip değilseniz şık bir görünüm elde etmenin en kolay yolu düşük bir topuz modeli seçmektir. Saçınızı, boynunuzun enine sarın ve tokalarla sabitleyin. Yumuşak ve zarif bir görünüm için bazı parçaları yüzünüzün dışında bırakın

 

Kadınların düğün, davet organizasyon ve gece eğlencelerinde en önemli sıkıntısı kıyafet seçimi ve saç modelinin belirlenmesidir. Şık görünümü havalı duruşuyla destekleyen saç modelleri, kadınların öz güvenlerini ve çekiciliklerini gösteren en önemli unsurdur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu