GüzellikCilt Bakımı ve Saç Bakımı

Kışın Cildinize İyi Gelecek Öneriler

Kışın Cildinize İyi Gelecek Öneriler

Kışın soğuk havalardan bedenimizi koruyup hasta olmamak adına çaba harcarken, cildimizi de kışın olumsuz etkilerine karşı koruma altına almalıyız. Kışın cilt üzerinde oluşan kuruluk gerekli önlemler alınmaz ise , cilt nem oranını kaybettikçe deride kızarıklık, çatlama ve kaşıntılara sebebiyet verecektir.Kış aylarından vücutta oluşan su kaybı cilt kuruluğunu tetikleyen en büyük faktörlerden biridir.Kış mevsiminde daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için önerilerimize göz atın;

Cildinizin Nem Düzeyini Destekleyecek Bir Takviye Kullanın

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cildin en büyük anahtarı su içmek ve yeterli oranda sıvı tüketmektir. Kış aylarında bol miktarda su içiyor dahi olsanız cildin ihtiyacı olan nem oranını sağlayamayabilirsiniz.  Bunun için cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanarak cildin nem düzeyini artırabilirsiniz. Kış mevsiminde kullanacağını nemlendirici seçimi yaz aylarında kullandığınız nemlendiriciye oranla daha yağ bazlı bir ürün seçilmelidir. İlgili Link: Evde Uygulayabileceğiniz Saç Maskeleri

 

Kışın Cilt Bakımı Yapma

Güneş Koruyucu Kullanın

Karlı ve ısının çok hızla inip yükseldiği günlerde dışarıya çıkarken muhakkak güneş koruyucu krem kullanıp, yüzünüzü kaşkol aracılığı ile  mümkün olduğunca korumaya çalışın.

Sentetik Kıyafetlerden Uzak Durun

Kış mevsiminde sentetik ve naylonlu kumaşlar cildinizin daha da kurumasına yol açacağından pazen ve pamuklu kumaşlar daha sağlıklı seçim olacaktır.

Kışın soğuk havalardan bedenimizi koruyup hasta olmamak adına çaba harcarken, cildimizi de kışın olumsuz etkilerine karşı koruma altına almalıyız. Kışın cilt üzerinde oluşan kuruluk gerekli önlemler alınmaz ise , cilt nem oranını kaybettikçe deride kızarıklık, çatlama ve kaşıntılara sebebiyet verecektir.

Dudaklarınız İçin Koruyucu Kullanın

Soğuk havalardan en çok dudaklarınız zarar görür. Dudaklarınız için nemli kalmasını sağlayacak nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu