Cilt Bakımı ve Saç Bakımı

Greft Nedir

Greft saç ekimi sırasında sıklıkla duyduğunuz bir terimdir. Peki; Greft Nedir Plastik Cerrahi hakkında neler biliyorsunuz? Greft; içerisinde deri ve saç kökleri bulunduran bir yapıdır. Saç kökü ile greft aynı anlama gelmez. Greftte en az 1 ile 4 adet saç kökü bulunmaktadır. Bu nedenle greft içerisindeki deri oranı saç kökünün sayısını belirler. Saç ekimi profesyonellik ve uzmanlık isteyen bir iştir. Bu konuda uzman bir hekim size etkili bir sonuç sunabilir. Çünkü greft deri miktarına ve saç köklerinin sayısına göre farklılık göstermektedir. Yani farklı Greft Çeşitleri bulunmaktadır.

 

Saç Ekiminde Greft Ne İşe Yarar?

 

Greft terimi farklı alanlarda da duyabileceğiniz bir terimdir. Örneğin Damar grefti terimini kalp cerrahisinde sıklıkla duymanız mümkündür. Ancak Saç ekimi Terimleri arasında greft kelimesini sıklıkla duyabilirsiniz. Greft; ense ya da iki kulak arkasından alınan greftler, ikili üçlü, dörtlü ya da beşli saç kökleri barındırır. Saç ekiminde greft saç köklerine göre sınıflandırılır ve genel olarak 4 isim altında toplanır.

 

İlgili Link ; Erkekler İçin Yüz Şekillerine Uygun Saç Modelleri

 

  • Mini Greft: İçerisinde az sayıda saç kökü bulunan grefte verilen addır. Genellikle 2 ile 4 tane saç kökü bulunmaktadır.
  • Strip Greft: Burada saç kökü sayısı daha fazladır. Ancak uzun ve ince olan saç köklerini bulunduran yirmiden daha fazla saç kökü bulunan grefttir.
  • Punch Greft: Bu greft çeşidinde ise saç kökü sayısı 10 ile 15 arasında değişmektedir.
  • Slit Greft: Burada bulunan saç kökü yaklaşık 10 tanedir ve ince şerit halinde olan greft parçasıdır.

 

Saç ekiminde Greft Nedir? Diye merak edildiğinde görüldüğü üzere greft içerisinde deri ve saç kökleri bulunduran bir yapıdır. Saç ekimi greftlerin alınması ve greftlerin nakledilmesi işlemini kapsar. Bu nedenle de her iki saç ekimi yönteminde de kullanılır. Hem FUT tekniğinde hem de FUE tekniğinde rahatlıkla uygulanır.

 

Greftlerle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 

Saç ekimi sırasında greft sayısı çok önemlidir. Genellikle 3000 greft ekimi gerçekleştirilir. Peki, 3000 greft Kaç saç teli Eder? En çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Etkili bir sonuç için ya da greft kaybı yaşamamak için en az 3000 greft ekimi yapılmalıdır. 3000 greft ortalama 7500 saç teline denk gelmektedir. Bu nedenle saç ekimine karar verdiğinizde 3000 greft saç ekimi yaptırmalısınız. Böylelikle 3000 greft saç ekimi sonuçları oldukça etkili olacaktır.

 

Saç ektirmeye karar verdiğiniz zaman uzman ve profesyonel bir hekim ile çalışmanız oldukça önemli olacaktır. Greft saç ekimi nedir?  Konusunda da detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ekim sonrası sizlere Saç kökü nasıl güçlenir? Hakkında da tavsiyelerde bulunabilir. Tüm bunların dışında hekiminizden Saç foliküllerinin tıkanması problemleri yaşamamak için de tavsiyeler alabilirsiniz. Bu süreçte iyi bir klinik ve tecrübeli bir doktor sizin yol göstericiniz olacaktır.

 

Greftte en az 1 ile 4 adet saç kökü bulunmaktadır. Bu nedenle greft içerisindeki deri oranı saç kökünün sayısını belirler. Saç ekimi profesyonellik ve uzmanlık isteyen bir iştir. Bu konuda uzman bir hekim size etkili bir sonuç sunabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu