GüzellikCilt Bakımı ve Saç Bakımı

Kolay Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

Saçınızın olması gerekenden daha fazla yağlanma sorunu ile karşı karşıyaysanız muhtemel olarak bu sorununuzun iki temel sebebi vardır;

Saç derinizin altında bulunan yağ bezeleri olması gerekenden daha fazla miktarda yağ üretiyordur.

Saçlarınızı yeterli sıklıkta yıkamadığınız için saç derisi yağdan arınmıyordur.

Saçınızın gereğinden fazla yağlanmasının nedeni her ne olursa olsun en kolay çözüm yolu saçınızı düzenli olarak her gün yıkamak.  Çevrenizde saçı her gün yıkamanın doğru olmadığını söyleyen arkadaşlarınıza kulak asmayın.

Saç Her Gün Yıkanır mı?

Saçınızı her gün yıkamak yağ bezlerinin daha fazla yağ üretmesine neden olmaz. Sanılanın tam aksine saç derisi yağlı olan kişiler saç derisinin sağlığını iyileştirmek için deriden biriken yağı arındırmalı , bunu da düzenli olarak her gün saçı temizleyerek yapmalıdır.  Çok sık yıkanmayan saç yapıları kaşıntı ve hassasiyet ile karşılaşabilirsiniz.

Yağlı Saçlar Hangi Şampuanı Kullanmalı

Piyasa da satılan şampuanların hiçbiri saçınızın yağlanmasını ortadan kaldırmaz. Ancak saçınızın derisinde biriken yağı temizlemek için seçebileceğiniz şampuanlar mevcut.  Bu süreçte cildinizi yağlanmaya karşı formülüze edebilecek bir şampuan kullanmanızı tavsiye ederiz.  Saça hacim kazandırma özelliğine sahip içerisinde liot olan şampuanlar bu süreç içinde kullanılmamalıdır.  Yağlı saç derisine sahip kişiler için en doğru şampuan seçimi ph derecesi cilt ile uyumlu şampuanları tercih etmenizi öneririz.

Saç Bakımı Kadar Önemli Bir Diğer Konu Hakkında Fikir Almak İsterseniz; Cilt Bakımı Ve Saç Bakımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu