Cilt Bakımı ve Saç Bakımı

Hamam Otu Yağı Nasıl Kullanılır

Malum istenmeyen tüyler halen günümüzde pek çok kadının en büyük problemi. Tüy sorunlarının çözümü konusunda epilasyon, ağda ve krem seçeneklerinin dışında çok eski bir gelenekten bahsedeceğiz bugün sizlere.  Çok eski yıllardan buyana kullanılan hamam otu yağı ile kısa zaman içinde tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

 

Osmanlı zamanında  kadınların hamamlarda tüylerinden kurtulmak için kullandığı  bu yöntem, vücudu  tahriş etmemekte ve tüy sorununa   kalıcı çözümü getirmektedir. Hamam otu yağı, kısa süre içinde uzun süreli bir çözüm sunmaktadır.

 

Hamam otu yağını tüm vücut bölgeleriniz için kullanabilir ve tüylerden kurtulmanın tadını çıkarabilirsiniz. Öncelikle  koltuk altı, bacaklar ve tabii ki genital bölgenizde mükemmel bir  çözüm  sağlayacak olan hamam otu yağı, tüylenme sorununu tamamen  ortadan kaldıracak. Vücudunuzda görmekten bıktığınız  tüyleri yok etmenin tek sırrı olan hamam otu yağı, cildinizi tahriş etmeden kolay bir epilasyon sağlayacaktır.

 

Kullanım olarak genelde 5 seanslık bir kullanım tavsiye edilmektedir.

 

Hamam Otu Yağı Nasıl Kullanılır? 

 

1.Uygulanacak  olan bölge klasik  çeşitli yöntemlerle tüylerden kökünden arındırıldıktan sonra hamam otu yağını bu  tüylerden temizlenen bölgeye; deriye iyice yedirecek şekilde 5-10 dk masaj yaparak sürülür.

2.Her uygulamadan  sonra bu işlem 4-5 gece yatmadan önce yapılır.

3.Tüyler alındıktan sonra cildiniz yıprandı ise  duş alarak veya tahriş olan bölgeyi soğuk suyla yıkayarak bir zaman  cildin dinlenmesini bekleyip daha sonra yağı uygulayınız.

4.Burada dikkat edilmesi gereken nokta  tüyler kökünden alındıktan sonra masaj yaparak sürülür ve bu işlemin uzun ömürlü  olması için tüyler yeniden çıkana kadar bekleyip işlem yeniden tekrarlanır.

İlgili Link : Vücut Bakım Önerileri

 

Hamam Otu Yağı Faydaları

 

  •  Cildinizin daha temiz, daha parlak ve daha pürüzsüz olmasını sağlıyor.
  • Tamamen bitkisel olup cilde zarar vermez.
  • Bitkisel içeriği ile tüylerinizi kökten yok eder.

 

Osmanlı zamanında kadınların hamamlarda tüylerinden kurtulmak için kullandığı bu yöntem, vücudu tahriş etmemekte ve tüy sorununa kalıcı çözümü getirmektedir. Hamam otu yağı, kısa süre içinde uzun süreli bir çözüm sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu