GüzellikCilt Bakımı ve Saç Bakımı

Kışın Sağlıklı Bir Cilt İçin Ölmez Otunu Keşfedin

Kış aylarında kuruyan, çatlayan ve yıpranan cildinizin en büyük dostunuzun ölmez otu olduğunu söylesek ne dersiniz ?   Kozmetik sektörü doğru kullanıldığında cilt yapısını canlandıran özelliklerini keşfettiği ölmez otunu içerdiği E vitamini yapısı ile güçlü bir antioksidan olarak kabul ediyor. Kışın sağlıklı bir cilt sunan ölmez otunu birlikte keşfedelim.

Ölmez Otu Nedir?

Akdeniz bölgesi civarında yetişmekte olan ve genç kalmanın sırrı olarak kabul edilen ölmezotu esrarengiz yapısı ve dalından koparıldıktan sonra bile rengini ve canlılığını koruması ile dikkat çekmektedir. Sarı altın olarak da adlandırılması canlı sarı renginden dolayıdır. Batı dilinde immortile yani olumsuzluk manası gelen ölmez otu cildi gençleştirme etkisi veformu korumaya olan etkisi ile de bilinmektedir. Ölmez otu doğal olarak içeriğinde bulunan antioksidan ve E vitamini ile cildin yaşlanmasına engel olmaktadır. Ayrıca içerdiği bileşim ile duygusal ve fiziksel yaralarda doğal iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Kanın pıhtılaşmasına, kalp krizinin önlenmesine, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına kadar pek çok mucizevi etkisi bulunmaktadır. Taşlık ve kuru alanlarda çalışlar üzerinde biten ancak buna karşılık mucizevi etki ve faydaları bulunan  bu ot yağ şeklinde şişelerde veya krem şeklinde üretilmektedir. Genellikle elle sürülerek vücuda uygulanması da mümkündür.

Ölmez Otunun Cilde Faydaları

Ölmez otun’dan elde edilen esans antialerjik özelliklere sahiptir. Bu nedenle ameliyat sonrası izlere, yara ve yanık izlerine , sivilce izlerine rahatlıkla uygulanabilir.
Kanın pıhtılaşmasını engelleyen ölmez otu operasyon sonrası kan inceltme ihtiyacı olan hastalar için bulunmaz bir nimettir.
Vücudunuzda bulunan açık bir yara yada enfeksiyon kapma ihtimali olan bir oluşum söz konusu ise olası yaranın oluşumuna ve bakterilerin yayılmasını engeller.
Kabızlık problemi çeken kişilerin alt karnına sürdükleri ölmez otu ile şişkinlik ve rahatsızlık çekme gibi bir durum oluşmayacaktır
Uçucu özelliği bulunan ölmez otu karaciğer için antiinflamatuar bir madde olarak çalışır ve akciğeri enfeksiyonlardan korur.
Sedef hastalığı, egzema, ciltte oluşan sivilceleri tedavi edici özelliğe sahiptir. Kışın sağlıklı bir cilt için ölmez otunu evinizden eksik etmeyin.

Akdeniz bölgesi civarında yetişmekte olan ve genç kalmanın sırrı olarak kabul edilen ölmezotu esrarengiz yapısı ve dalından koparıldıktan sonra bile rengini ve canlılığını koruması ile dikkat çekmektedir.

Ölmez Otu Kremi

L’OCCITANE markasının Divine Krem’i ölmez otu esansiyel yağı içeriyor. Krem yoğun ve konsantre bir formüle sahip olmasına rağmen besleyici yapısı ve ince dokusu ile kullananları kendine hayran bırakıyor. İlgili Link: Kışın Cildinize İyi Gelecek Öneriler

Ölmez Otu Kremi Fiyatı

Kışın sağlıklı bir cildin anahtarını sunan , yaşlanma geciktirici Divine Krem Türkiye’deki satış fiyatı ; 418 TL.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu