GüzellikCilt Bakımı ve Saç Bakımı

Cilt Temizliği İçin Pratik 4 Adım

Yaz aylarının habercisi baharı karşılamaya hazırlanırken cildinizden kışın etkilerini atmak ve daha taze bir cilde kavuşmak isteyenler için cilt temizliği için 4 pratik öneri hazırladık size. İlgili Link: Keratin Bakımı Hakkında Hayat Kurtaran Bilgiler

Çok zahmetli olmayan ve evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz fikirlere birlikte göz atalım.

Makyaj Dolabınızı Elden Geçirin!

Dürüst davranmak gerekirse biz kadınlar kullanacağımızı düşünerek aldığımız daha sonra elimizi sürmediğimiz pek çok şey tutarız dolabımızda . İndirimlerden yakaladığımız kremler ,serumlar, tonikler zaman içinde kullanılmadığı gibi dolabımızda karmaşıklık yaratmaya başlıyor.

Bu bahar  doğru bir cilt temizliği için işe makyaj dolabınızı temizlemekle başlayın. Son kullanım ömrü geçmiş ürünleri atın ,kullanmayacağınızı düşündüğünüz ürünleri arkadaşlarınızla paylaşın.

Temiz Cilt İpuçları Nelerdir?Makyaj Fırçalarınızı Elden Geçirin.

Hepimizin bildiği ama uygulama noktasında üşendiğimiz bu konuyu bu sefer muhakkak gündeme alın. Temiz ve sivilcesiz bir cilt görünümünün yolu makyaj fırçalarımızı temiz tutmaktan geçiyor. Düzenli olarak temizlenmeyen fırçalar yaydıkları bakteri ile cildimizde istenmeyen sivilce ve aknelere sebebiyet verir.

Güneş Kremi Kullanım Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin

Güneş kremi kullanımı için sadece plajda güneşlenmeyi beklemeyin!  Makyajınızı yapmadan önce cildinizin hassasiyetine göre 20 ile 40 faktör arası güneş kreminizi uygulamayı asla ihmal etmeyin. Bilmeniz gereken önemli bir püf nokta kullanacağınız güneş koruyucu krem fazla yağlı olmamalı.

Cildinizi ve Sizi Tanıyan Bir Güzellik Uzmanınız Olsun.

Her cilt yapısı farklılıklar gösterir. Evde uygulayacağınız basit ve uygulanabilir cilt temizliği fikirleri mutlaka cildinize iyi gelecektir. Ancak kusursuz bir cilt görünümü için cilt yapınızı bilen ve doğru uygulamalarla cildinizi besleyen bir güzellik uzmanınız olsun.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu