GüzellikGenel

Hareketli Fön

Saçları uzun olup nasıl bir şekil vereceğinde kararsız olan bayanların sık sık başvurdukları yöntem şüphesiz hareketli föndür. Hareketli fön her zaman hayat kurtarıcı bir saç modeli olduğu tüm kuaförler ve bayanlar tarafından bilinir. Ayrıca diğer saç modellerine göre yapım aşamaları daha basit ve kısa sürede bitebilecek bir işlemdir. Bu yüzden kısıtlı zamanda bile ilk akla gelecek hareketli fön hemen hemen her bayanın tercihidir. Boyalı veya boyasız her tür saç türlerinde harika durduğu da bir gerçektir.

İlgili Link: Gece Daveti İçin Saç Modeli Önerileri

Hareketli Fön Kimlerde Kullanılabilir?  

Hareketli fön kullanımı günümüzde oldukça sık kullanılan saça modeli olması sebebiyle hemen hemen her bayanda görebilmek mümkündür. Özellikle yüz hatları büyük ve geniş olan bayanların daha minyon bir yüze sahip olabilmesi için tercih edebilirler. Ayrıca saçlarında azalma olan kişilerde hareketli fön kullanarak saçlarını daha gür gösterebilme imkânına sahip olabilirler.

İlgili Link: Saç Beyazlamasının Nedenleri

Hareketli Fön Nerelerde Kullanılabilir?

Bir bayan hareketli fön ile istediği ortamlara gidebilir hatta günlük olarak da kullanabilir. Partiler, düğünler, dış veya iç mekânlarda rahatlıkla her kombinle kullanabilecekleri özelliğe sahiptir. Saçlarında röfle, balyaj ve ombreli boyalı olanların saç dalgaları daha belirgin hale gelmesinde etkili rol oynadığı görülebilir.

Çoğu Hollywood yıldızları ödül törenlerinde sade ve şık görünmek adına hareketli fön kullanarak kendilerini ön planda olmalarına yardımcı olacak bu modeli seçiyorlar. Böylelikle güzelliklerini ortaya koyarak daha çekici halde görünmelerini sağlıyorlar.

Hareketli Fön ile Yapılabilecek Kombinler

Bayanlar giydikleri kıyafetlere uygun saç modeli yapabilmek için saatlerce ayna karşısında zamanlarını geçirirler. Eğer dışarı çıkıp arkadaşlarla zaman geçireceklerse kısa bir tişört altına mini kot şort kullanabilirler. Bunun üzerinde saç modeli olarak dalgalı saçların bir kısmının yukarıdan toplanması yeterli olacaktır.

Bunun dışında bir toplantı veya eğlence mekânlarına gidilecekse mini bir elbise üzerine hareketli fön yapılmış saçları dağınık bırakabilirler. Günümüzde kadınlar saçlarını toplatmak veya modelden modele sokmak yerine onların yüzünü daha güzel gösterecek model olan hareketli fönü tercih ediyorlar. Kısıtlı bir zaman ve değişik model yapmaktan usanan kişilerin boyalı veya boyasız her şekilde kullanabildikleri basit model haline dönüşmüştür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu