Cilt Bakımı ve Saç Bakımı

Göz Makyajı İçin Öneriler

Göz makyajı detaylı ve özenli yapıldığı zaman, etkileyici bakışlara sahip olmak mümkündür. Makyajda en hassas yapılması gereken bölge göz bölgesidir.  Göz yapısına göre tercih edilen siyah kalem uygulamalarında, iri gözlerde kalem kirpiklerin altına çekilmelidir. Küçük göz yapılarında, kirpiklerin üstüne uygulanarak gözlerin büyük görünmesi sağlanabilir. Rimel uygulamasında, makyajdan önce kirpikler kıvrılmalıdır. Bu sayede kirpikler uzun bir görünüme kavuşur. Rimel uygulamasında iki kat sürülen rimeller, daha dolgun ve etkileyici bir görünüm yaratır. Katlar arasında ilk katın kuruması beklenmelidir. Dumanlı göz makyajı için, siyah kalem uygulamasından sonra, bir pamuk çöp ile bu kalem dağıtılarak gölgeli bir makyaj efekti elde edilebilir.

 

İlgili Link: Bronz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

 

 

 

Ruj Önerileri

 

Dudaklar ilgi çekici bir görünüm verildiğinde makyaj tamamlayıcı bir görünüme kavuşur. Dudaklar, ruj uygulanmadan önce nemlendiriciler ile ovularak makyaj yapılırsa, daha dolgun bir görünüme kavuşur.  Dudak kalemi uygulamalarında, kalemler dudak hatlarının dışına uygulanmalıdır. Ruj ile birlikte tercih edilen dudak kalemleri, rujlar ile uygun tonlarda kullanılmalıdır.  Dudak kalemlerinin rujlardan bir ton daha koyu olması önerilir. Küçük yapıya sahip dudaklar, parlatıcı etkili rujlar tercih edilerek büyük ve dolgun gösterilebilir. Etkileyici bir makyaj yapmak isteyen kadınlar, dudaklarına ruj uygulaması yaparken, orta bölgelere koyu tonlarda ruj tercih ederek, dudaklarını daha kalın bir görünüme kavuşturabilir.

 

Doğal Makyaj Önerileri

 

Ağır makyajlar, gece organizasyonlarında ve özel davetlerde oldukça şık ve dikkat çekici bir görünüm yaratır. Günlük veya rutin makyajlarda doğal bir etki yaratarak, makyajsız gibi görünmek mümkündür. Bunun için doğal tonlar tercih edilmeli ve dikkat çekici unsurlara yer verilmemelidir. Hafif bir fondöten uygulaması ile doğal bir görünüme kavuşmak mümkündür. Göz farı tercihlerinde nüde tonlar ve doğala yakın dokunuşlar ile sade bir görünüm kazanmak mümkündür. Sade bir makyaja uygulanacak doğal pembemsi tonlarda ruj ile dudaklar daha sade bir güzelliğe kavuşacaktır. Hafif tonlarda uygulanacak makyaj ürünleri ile doğal bir görünüme kavuşmak mümkündür. Doğallıktan yana olan kadınların tercihi doğal makyaj tekniklerinden yana olmaktadır.

 

Ağır makyajlar, gece organizasyonlarında ve özel davetlerde oldukça şık ve dikkat çekici bir görünüm yaratır. Günlük veya rutin makyajlarda doğal bir etki yaratarak, makyajsız gibi görünmek mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu