EstetikGüzellik

Doğal Estetik Uygulamalar

Kadınlar yüzyıllar boyunca farklı çaba ve uygulamalarla daha genç ve güzel görünmenin arayışı içinde oldular.  Özellikle yaşadığımız yüzyılda medikal estetik uygulamaların kolaylaşması , bu tarz operasyonlar sonrası kişilerin normal hayata dönüş sürelerinin son derece kısa olması estetik uygulamalara olan talebi artırdı. Gençleşip güzelleşmek ama aynı zamanda doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız medikal estetik uygulamaları yaşınıza ve ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz.

Medikal Estetik Nedir?

Medikal estetik nedir ve estetikle farkı nedir aslında ilk cevaplanması gereken sorulardan biri. İnsan vucüdu canlı bir organizma ve bizler canlı olan bu vücudu uyarıp yönlendirerek şekillendirme şansına sahibiz. Kendi haline bırakılmış bir insan vücudu yaşla beraber yaşlanma emareleri göstermeye başlayacaktır. Medikal estetik uygulamalar sayesinde dokuları canlandırıp uyandırarak daha genç ve güzel bir görünüm elde edebiliriz. İlgili Link: Genital Estetik Hakkında Merak Edilenler

Medikal Estetik Uygulamaları

Medikal estetik uygulamaları bir diğer ifadeyle cerrahi müdahale olmayan estetik uygulamaları arasında halk arasında en çok bilinen uygulamalar, botoks, dolgu ve son yıllarda popülaritesi ile adından sıkça bahsettiren örümcek ağı ile yüz germe işlemlerinin yanı sıra  ozon tedavileri, prp ve cilt gençleştirme yöntemleri gelmektedir. Bu işlemler içinde cildiniz için en doğru çözümü elbette ki uzman doktorunuzla belirmeniz en doğru yöntemdir.

 

Hangi Yaşta Hangi Estetik Uygulamalar

Medikal estetik uygulamalar, her yıl belirli aralıklarla yapılırsa genç ve güzel görünmek adına daha doğru sonuç alındığını söylüyor estetik uzmanları. Her yaşın ve her cilt tipinin ihtiyacı olan medikal bakımlar kişiye göre farklılık gösterir.

30’lu Yaşlar ;

Güzelliğin ve cazibenin en önemsendiği yaş dilimi olan 30’lu yaşlar konforlu ve  zahmetsiz güzellik anlayışının ön planda olduğu yaşlardır. Bu dönemde daha çok botoks, dudak estetiği, elmacık kemiği estetiği, iğnesiz mezoterapi ve detoks bakımları gündemdedir.

Kadınlar yüzyıllar boyunca farklı çaba ve uygulamalarla daha genç ve güzel görünmenin arayışı içinde oldular.  Özellikle yaşadığımız yüzyılda medikal estetik uygulamaların kolaylaşması , bu tarz operasyonlar sonrası kişilerin normal hayata dönüş sürelerinin son derece kısa olması estetik uygulamalara olan talebi artırdı.

 

40’lı Yaşlar

40 yaş kadınlar için milad gibidir! 40’li yaşlar, yüzünüzde ciddi anlamda  değişimlerin başladıgı bir yaş dönemi olarak kabul edilir. 40 yaş ve sonrasında ortaya çıkan genel estetik sorunları mimik kırışıklıkları ve sarkmaların neden olduğu ifade bozuklukları ve yorgun bir yüz ifadesidir. 40 yaş ve sonrasında ilk aşamada yapılan estetik uygulamalar; botoks, hyaluronik asit dolgu, yüz lifti uygulamaları, elmacık ve çene hattı estetiği, göz altı ve göz çevresi gençleştirmedir. İkinci aşamada artık cilt kollajeninin yaşlanma karşıtı aşılarla ve cilt gençleştirme lazerleriyle yapılandırılma aşamasıdır.

 60’lı Yaşlar

60 yaş ve sonrası estetik uygulamalar için eğer erken yaşta medikal estetik uygulamalara başlamış iseniz ve genetik olarak iyi bir cilt yapısına sahip iseniz yine ameliyatsız estetik işlemlerden sonuç alabilirsiniz.

60 yaş üzeri dönemde daha çok botoks, boyun ve el üstü gençleştirme, orta yüz, çene ovali dolgu uygulamaları ve lazerle cilt gençleştirme uygulamaları yaptırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu