GüzellikEstetik

Genital Estetik İle Kendine Güvenen Kadınlar

Günümüz kadınları sosyal ve özel hayatlarında daha özgüvenli ve kendinden emin hissetmek için estetik cerrahinin  tüm nimetlerinden yararlanmaya kararlılar.

Genital bölgenin estetik görünümü zaman içerisinde doğumlar, ani kilo değişimleri ve yaşla beraber deformasyona uğrar . Bu tarz sorunları ortadan kaldırmak adına estetik cerrahi alanında bireyin fiziki olarak sıkıntılarını ortadan giderecek genital estetik çeşitleri imdadımıza yetişiyor. İlgili Link: Genital Estetik Hakkında Merak Edilenler

Genital estetik çeşitleri hastanın isteklerine göre Cerrahi ve Lazer uygulama yöntemleri ile  iki türlü yapılabilir.

Genital Estetik Çeşitleri

Genital bölgesinin görüntüsünden rahatsız olan bireyler için estetik sektörü daha fonksiyonel ve estetik bir hayat sürmenizi sağlayacak bir takım operasyonlar öneriyor. Bu operasyonların en başında Lapioplasti denilen iç dudakların sarkması sonucu oluşan rahatsızlıkların giderilmesini sağlayan estetik uygulaması.  Bir diğer genital estetik çeşidi  genetik sorunlar yada doğumlar dolayısı ile genişleyen vajenin daraltılması operasyonudur.   Ameliyatsız genital estetik  uygulamaları arasında en çok tercih edilen bir diğer uygulama ise  yağ enjeksiyonu ile desteklenmesidir.  Özellikle dış dudaklarda menopoz dönemlerinde oluşan gevşeme  görünümünü gidermek için bu uygulama sıklıkla tercih ediliyor.

Lapioplasti İç Dudak Estetiği Nedir?

Genital Estetik Uygulamaları  arasında adını en sık duyduğumuz Lapioplasti yani İç Dudak Estetiği genital iç dudakların yapısal bozukluklarında oluşan bozulmayı gidermek amaçlı yapılan operasyonlardır.  Genital bölgenin üst kısmında  doğum sonrası yada ani kilo alıp vermelere bağlı olarak yağlanıp kalınlaşabiliyor.  Lapioplasti operasyonları ile asimetrik ve büyük dudakların küçültülmesi ve şekillendirilmesi işlemi yapılır. Bu operasyonun 18 yaşından itibaren yapılması mümkündür.

Genital bölgenin estetik görünümü zaman içerisinde doğumlar, ani kilo değişimleri ve yaşla beraber deformasyona uğrar . Bu tarz sorunları ortadan kaldırmak adına estetik cerrahi alanında bireyin fiziki olarak sıkıntılarını ortadan giderecek genital estetik çeşitleri imdadımıza yetişiyor.

 

Vajinoplasti , Vajinal Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gebelik ve doğum sürecinde  vajinal doku ve pelvik kaslar gevşeyip genişler. Özellikle normal doğum yapa kadınlarda epizyotemi adı verilen kesi , bu kasların bütünlüğünün  bozulmasına , vajen girişinin genişlemesine  ve gevşemesine yol açar.   Vajinoplasti tekniği ile bu kaslar onarılır, vajen girişinin ve iç kısmın daraltılması sağlanır.

Vajina sıkılaştırma ve yenileme ameliyatları sayesinde hem cinsel hayatınızın hem de kişisel özgüveninizi artırabilirsiniz.

Genital Estetik Uygulamaları  yapılacak uygulamanın şekline göre 1 ile 3 saat arasında sürebilir. Labioplasti ameliyatı sonrası iyileşme hastanın durumuna göre değişiklik gösterse de kişiler 1 ile 5 gün içinde  günlük yaşantılarına dönebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu