GüzellikEstetik

Meme Kanseri Sonrası Yeniden Meme  Yapımı

Tıp dünyasında baş döndüren hızda gelişmeler devam ederken meme kanseri maalesef hala kadın ölümlerinde listede ön sıradadır. Meme kanserinin erken teşhis edildiği durumlarda yüz  güldüren tedavi sonuçları yüksek orandadır. İlgili Link: Mide Kanseri Neden Olur

Meme Kanseri Sonrası Meme Yapımı

Meme neredeyse tüm toplum yapılarında bir çeşit kadınlık simgesi olarak algılanır ve öyle kabul edilir. Meme kanseri ameliyatları yada farklı bir rahatsızlık sonucu memenin alınması durumundan sonra başvurulan meme rekonstrüksiyonu ameliyatları plastik cerrahinin geldiği yeni teknoloji ile beraber çok başarılı sonuçların alındığı ameliyatlardır.

Günümüzde hastanın tıbbi durumu müsade ediyor ise meme rekonstrüksiyonu meme alınma ameliyatları ile aynı anda yapılabilir.  Böylece kişi psikolojik anlamda daha rahat bir süreç geçirebilir.

Meme ameliyatları unutulmamalıdır ki basit ameliyatlar değildir. Yeni bir memenin yapılabilmesi için ; silikon protezler, karın dokusu ve yağ greftlerinden yararlanılabilinir.

Meme ameliyatlarında zaman ve sürece bağlı olarak birden fazla ameliyat gerekebilir. İlk ameliyat en zorlu olanıdır. İhtiyaç halinde oluşabilecek diğer ameliyatlar daha kolaydır ve doku genişletici ile rekonstrüksiyon yöntemi seçilmişse, doku genişletici çıkartılıp bir protez konulabilir veya meme ucu ve areola rekonstrüksiyonu yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu