Estetik

Genital Estetik Hakkında Merak Edilenler

Bütün kadınlar vücudunun güzel görünmesini ister. Gelişen tıp teknolojisi ile birlikte kadınların birçok konuda estetik ameliyatı yapması mümkün hale gelmiştir. Bu estetik operasyonlardan biri olan genital estetik ise son zamanlarda yaygınlaşarak kadınların dikkatini çekmeye başlamıştır. Genital estetik hakkında sizden gelen soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

İlgili Link: Genital Estetik ile Kendine Güvenen Kadınlar

 

Genital Estetik Nedir? 

 

Birçok kadın, cinsel organının görünüşünü veya başka bir özelliğini sevmiyor olabilir. Böyle düşünen kadınlar, çoğu zaman cinsel ilişkiye girmekten çekinebilir. Bu durumu yaşayanların doktora başvurarak genital estetik yaptırması hem psikolojik hem de fiziksel görünüş açısından oldukça yararlıdır.

 

Genital bölgede olan bozukluklar kadının cinsel hayatını etkilemesiyle birlikte aynı zamanda partnerini de etkiler. Bu durumun yaşanmaması adına genital estetik yaptırılması en doğru seçim olacaktır. Genital estetik sayesinde kişinin, cinsel organının rengi ve şekli gibi birçok şeye istenilen yönde değişiklik yapılması mümkündür.

 

Bir kadının cinselliği istediği gibi yaşamasını sağlayan genital estetik uygulaması sayesinde; vajinal genişlikten ve iç dudakların büyük olması nedeni ile sarkık görünmesinden kurtulmak mümkündür. Kadınların cinsel organının görünüşünden rahatsız olması, vücudunun herhangi bir yerinden rahatsız olması kadar doğaldır.

 

Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir?

 

Kadınların genital estetik sayesinde mutlu olması ile birlikte, bu sektöre olan ilgi artmıştır. Yüz kadar önemli bir bölge olan genital bölge, her kadın için farklı sıkıntılar oluşturuyor olabilir. Bu yüzden genital bölge estetiği çeşitleri artmıştır. Aşağıdan genital estetik çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

 

1-Labioplasti (Dudaklar Sarkması)

 

Her kadında iç ve dış dudak sarkması yaşanabilir. Bu olay başına gelen kadınların cinsel organından utandığı durumlar olmaktadır. Bu durumlardan biri; Mayo ya da bikini giyildiğinde önde çıkıntı olmasıdır. Cinsel ilişki sırasında da çeşitli sıkıntılara yol açabilir.

 

Uzayan veya sarkan dudakları daha güzel boyutlara getirmek için kısa süreli bir operasyon yeterli olacaktır. Dudaklarda iç boşalması veya gevşeme durumu olmuşsa, dudaklar dolgunlaştırılarak kısa süre içerisinde daha estetik bir görüntü elde edilebilir.

 

2-Vaginoplasti (Vajina Daraltma)

 

Vajina, kendiliğinden veya doğum gibi konular nedeniyle genişleyebilir. Bu durum kadının girdiği cinsel ilişkiden aldığı hazzı düşürmektedir. Bunun yanı sıra erkeğin de alacağı zevki oldukça azaltır. Vajina daraltma işlemi son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

3-Doğum Sonrası İzleri

 

Doğum esnasında bebeğin daha rahat çıkabilmesi için genital bölgeye kesikler atılabilir. Bu kesikler daha sonrasında dikilirken, kötü dikiş yapılması gibi durumlar nedeniyle vajinanın estetik görüntüsü bozulabilmektedir. Bu durumun tedavisi yapılırken lokal anestezi uygulanır ve hastanın vajinasında bulunan diğer sorunlar da halledilir.

 

4-Mons Pubis (Vajina Dudağı Dolgunlaştırma)

 

Hastanın hiçbir bir şekilde hastanede kalması gerekmediği için küçük işlemler halinde olan ve kısa süren işlemler ile yapılır.

 

5-Kızlık Zarı Dikimi

 

Hastanın ailevi, sosyal veya kendi psikolojik durumu ile alakalı olarak yırtılan kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Bu işlem çoğu kişi tarafından estetik operasyon olarak düşünülmese bile öyledir.

 

Genital Estetik Kadına Neler Kazandırır?

 

Genital estetik hem kolay hem de hızlı olması nedeniyle kadınları mutlu etmeyi başarmaktadır. Vücudunda hoşuna gitmeyen bir yerin düzelmesi veya bu yerin kişinin istediği gibi olması, onun yüzünü güldürecek başlıca olaylardan biridir.

 

  1. Genital estetik yaptıran bir kadın; Mayo, tayt veya bikini giydiği zaman kendine daha çok güvenecek ve güzel hissedecektir.
  2. Cinsel ilişkide alınan zevk büyük bir oranda artacaktır.
  3. Psikolojik anlamda rahatlama sağlanacak ve cinsel organdan utanma durumu engellenecektir.

 

Bütün kadınlar vücudunun güzel görünmesini ister. Gelişen tıp teknolojisi ile birlikte kadınların birçok konuda estetik ameliyatı yapması mümkün hale gelmiştir. Bu estetik operasyonlardan biri olan genital estetik ise son zamanlarda yaygınlaşarak kadınların dikkatini çekmeye başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu