GüzellikEstetik

Göz Kapağı Estetiği  Zamanı Durdurur

İlerleyen yaş ve yerçekiminin de etkisiyle alt ve üst göz kapaklarında oluşan sarkmalar, torbalanma, cilt de gevşeme ve kırışıklıklara neden olmaktadır. Göz kapağı estetiği  (blefaroplasti), sarkmış deri ve fazla dokunun çıkarılması göz ve göz çevresindeki dokularının düzeltilmesine yönelik yapılan işlemlere verilen genel addır. Üst göz kapaklarındaki sarkıklık ve deri fazlalığı; kişiyi olduğundan daha çok yorgun ve bitkin görünmesine neden olur. üst göz kapağı ameliyatları ile üst göz kapağının üstündeki fazla deri alınır. Göz kapaklarındaki sarkmalar ve deri fazlalığı ameliyat seviyesine gelmediyse, hastada görme  ile ilgili  şikayetler yoksa Botulinum A Toksin sizin yüzünüzdeki o yorgun ve bitkin ifadenin silinmesine yardımcı olur.  Botulinum A Toksin uygulaması ile kaşlar kaldırılır, ve derinin gerilmesi sağlanır. Bu sayede gözlerdeki kısılma sorunu ortadan kalkar.

 

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Hakkında

 

Yaşlanma ile birlikte alt ve üst göz kapağında,  oluşan sarkmalar, gevşemeler torbalanmalar tüm bunlar göz altı estetiği ile düzeltilebilir. Son yıllarda öncelikli estetik ameliyatları arasında yer alan göz kapağı estetiği ameliyatları öncesi ve sonrası göz kapağı estetiği hakkında dikkat edilmesi gerekenler; Göz kapakları gerek yapısı gerekse ince derili olması nedeniyle zamanla göz etraflarında oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar kişiye olduğundan çok yorgun ve bitkin bir görüntü verir. Yaşlanma belirtilerinin en görüldüğü göz kapakları kişinin görüntüsü kadar psikolojisini de etkiler.

 

İlgili Link: Göz Çevresi Kırışıklıklarına 5 Çözüm

 

Ameliyattan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Göz Kapağı Estetiği ameliyatları sonrası hasta fizikî yönden herhangi bir problem yaşamaz. Gözlerdeki morluklar ve şişlikler 2-3 gün sürebilir. 1. hafta sonunda dikişler alınır.  1 ay sonra göz ve göz kapağı oturmuş olur.

 

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Yan Etkiler

 

Kanama: Düşük bir ihtimalde olsa bazı vakalarda kanama görülebilmektedir. Müdahale gerekir.

Bulanık Görme: Genellikle ilk birkaç gün görülür. Geçici bir durumdur. Gözlerde Sulanma: İlk birkaç hafta gözlerde sulanma görülebilir. Geçici bir durumdur.

Uyuma Esnasında Gözlerin Kapanmaması: Uyurken gözlerin kapanmaması mümkündür. Geçici bir durumdur Şişlikler  inince düzelir.

 

İlerleyen yaş ve yerçekiminin de etkisiyle alt ve üst göz kapaklarında oluşan sarkmalar, torbalanma, cilt de gevşeme ve kırışıklıklara neden olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu