Aşk ve İlişkilerEvlilik

Bekarlığa Veda Etmeye Hazırmısınız

Bekârlığa Veda Etmeye Hazır mısınız?

Doğru erkeği bulmuş olmak tam olarak bekârlığa veda etmeye hazır olduğunuz anlamına gelmez. Ne de olsa uzun zamandır bugünü iple çeken aileniz ve arkadaşlarınız için unutulmaz bir bekârlığa veda partisi düzenlemek boynunuzun borcu… Haydi, kızlar iş başına!

Bunca yıl bekâr geçirdikten sonra evlilik kararını almak bile belki yeterince zorluydu. Ancak isler bununla bitmiyor. Bu özel haberin dostlarla kutlanması ve kız arkadaşlar tarafından kutsanması gerekli. Bunun için çok farklı alternatifler oluşturabilirsiniz. Bir yandan düğün hazırlıkları sürerken ikinci bir organizasyonun sizi yormaması için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizin için derledik.

Bekarlığa Veda Partisi Yaparken Bunlara Dikkat Edin;

Bekârlığa Veda organizasyonunu gelinin yakın arkadaşlarının üstlenmesi alışıla gelmiş durumlardandır. Siz de böyle bir organizasyon içerisindeyseniz sakın unutmayın; düğün gelinindir. Dolayısıyla kendi zevkinize göre hareket edemezsiniz. İşte önemli adımlar: İlgili Link: Gelin Adayının Güzellik Ajandası

İlk olarak davetli listesini hazırlanmışsınız. Bunu yaparken gelinden destek almanızda fayda var. İstemediği birini bu özel gününde görmeyi hiç kimse istemez.

İkinci sırada tarz belirleme geliyor. Düğünden bir süre önce kızlarla dışarı çıkıp eğlenmek ya da Mama Mia’da olduğu gibi erken düğün seremonisi gibi bir organizasyon hazırlayabilirsiniz. Gelinin ne istediğini öğrenmek ve gerekli hazırlıkları yapmak size kalmış.

Zamanlama için kriteriniz belirlediğiniz tarz olacak. Eğer hafta sonu organizasyonu düşünüyorsanız bunun için elinizi çabuk tutmalısınız. Hazırlıklar, rezervasyon, randevular gibi detaylar için erken harekete geçmek zorundasınız.

Bekârlığa Veda’da araba kullanılmaz. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için, eğlenceyi düzenlediğiniz yerin yakınlarındaki bir otelle anlaşıp gecelemeyi otelde yapabilirsiniz. Konuklar için motorlu vale hizmeti ayarlamak da bir diğer alternatif olabilir.

Düğünden bir gece önce Bekârlığa Veda Partisi olmaz. Hiçbir gelin hayatının en önemli gününe gözaltı torbaları ve bas ağrısıyla uyanmak istemez. Akşamdan kalma bir gelin olmamak için partinizi düğünden iki hafta önce yapmanızda fayda var.

Düğüne davetli olmayan bir kimseyi veda partinize çağıramazsınız. Bu her ne sebeple olursa olsun kabul edilemez bir hata olacaktır.

Geline para ödetmemelisiniz. Bu özel gecede gelinin kız arkadaşları ya da ailesi ödemeleri yapmalıdır.

Bunca yıl bekâr geçirdikten sonra evlilik kararını almak bile belki yeterince zorluydu. Ancak isler bununla bitmiyor. Bu özel haberin dostlarla kutlanması ve kız arkadaşlar tarafından kutsanması gerekli.

 

Bekarlığa Veda Partisi Fikirleri

Nostaljik bir organizasyona imza atın ve gelin hamamı düzenleyin. Masaj ve kese herkese iyi gelir.

İçinizdeki çocuğa kulak verin ve lunaparkta bir gün geçirin. Arkadaşlarınızla çocukluktan ödünç bir gün yaşayın.

Son yıllarda yetişkinler için açılan eğlence temalı parklar oldukça meşhur. Kız kıza rekabetin ve eğlencenin tadını çıkarın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu