GüzellikEstetik

Estetik Bir Bakış İçin Göz Kapağı Estetiği

Yıllar geçtikçe yerçekimi, sigara, güneş ışığı, çok fazla mimikleri çok kullanmak. Bunların hepsi göz çevresindeki dokuları etkileyerek göz kapaklarında kırışıklık ve torbalanmalara neden olur. Göz kapağı estetiği nedir? Hangi durumlarda yapılır? Göz kapağı düşüklükleri, torbalar, sarkmalar, şekil bozuklukları, üst göz kapağındaki sarkma gibi işlemleri kapsar. Göz kapaklarına uygulanan estetik ameliyatı alt ve üst göz kapağı olmak üzere ikiye ayrılır. Göz kapağı estetik girişimleri sonrası olası Komplikasyonlara karşı ilk 5 gün istirahat edilmesi önerilmektedir.

 

Göz Kapağı Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Üst göz kapağı ile alt göz bebeğinin ilişkisi

Üst ve alt göz kapağındaki torbalanmalar

Kaşların pozisyonu

Orta yüzün genel görüntüsü.

 

Üst Göz kapağı: Üst göz kapağı üzerinde birikmiş deri katlattılar olduğu durumlarda yapılan operasyondur. Sadece göz kapağının üzerindeki deri parçası alınacaksa işlem sınırlı uyuşturma altında gerçekleştirmektedir. Yaklaşık olarak bir saat sürer. Göz kapağı estetiği sonrası hastanın hastane de kalmasına gerek yoktur. Kişi aynı gün evine dönebilir.

 

İlgili Link: Meme Estetiği

 

Alt göz kapağı:  bu bölgede bombeleşme,  yağ torbalanmaları, varsa, içeriden yapılacak sıkılaştırma, o belgedeki yap fazlası ve fıtıklaşma varsa, yağ dokusu varsa fazlalığın alınması gibi çok Kompleks içermektedir.

 

Göz kapağı düşüklüğü: olan hastalarda sadece göz kapağı estetiği yapmak yeterli olmayacaktır. Bu durumda kaşlarında yukarı alınması gerekmektedir. Üst göz kapağı ile gözleri bir arada değerlendirmek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu