GüzellikGenel

Kaş Boyası Nedir

Kaş kişilerin yüzünde göze çarpan ilk bölgelerden biridir. Kaş yüz ifadesi için çok önemlidir. Kişinin yüz ifadesini büyük ölçüde etkiler. Bu yüzden her yüz tipine göre kaş uygulaması yapılmalıdır. Bazı kişiler kaş aldırma tekniği ile kaşlarını şekillendirebilir. Ama özellikle kadınlar istedikleri kaş yapısına ulaşmak için kaş konturu ya da kaş boyası uygulamalarını kullanır. Kaş boyası işlemi hem güzellik merkezlerinde hem de evde yapılabilir. Güzellik merkezlerinde kalıcı kaş boyası uygulaması yapılırken bazı kişiler evde doğal ürünlerle kendi kaş boyalarını da yaparak istedikleri kaş yapısına kavuşabilir.

İlgili Link: Takma Kirpik Nedir

Kaşa Nasıl Şekil Verilir?

Yüz şeklinize göre kaş yapınızı belirlemek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri yüz yapınızdır. Kaş yapınızı belirlemek için kaş haritası denilen yöntem kullanılır. Kaş haritası kişilerin Göz burun ve kaş üçgenine göre kullanılan bir tekniktir. Bu yöntem ile kişinin yüz hatlarına en uygun kaş yapısı çıkarılır. Bu uygulamanın ardından ise bir kalem aracılığı ile belirlenen yapı kontur yapılır. Eğer evde kaş yapınızı belirlemek isterseniz kaş hartası tekniğini kendiniz de uygulayabilirsiniz. Bunun için bir kalem ile göz bebeğiniz ve burnunuzu baz alarak kaş başlangıç noktasını ve bitişini belirleyebilirsiniz.

İlgili Link: Botoks Nedir Neden Yapılır

Kaş Boyasında Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Kaş boyası işlemini gerçekleştirirken kaşınızı belirginleştirmek için doğru malzemeleri kullanmalısınız. Bu işlem ile kaşınızı boyayarak daha belirgin bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Kaşınızın daha iyi gözükmesi için boyama işlemi bittikten sonra özellikle kavisli bölgelere bir aydınlatma işlemi yapabilirsiniz. Bu hali ile daha dolgun ve belirgin kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş boyama işlemini, güzellik merkezinde, evde kendiniz gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Kaş Boyasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş boyası işlemi yaparken eğer evde uygulama yapacaksınız kullanacağınız kaş boyasının kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız boya fırçası da sert değil hafif olması gerekmektedir. Uygulama sırasında hafif fırça darbeleri ile işlemi gerçekleştirmelisiniz. Boyamada boyanın kaş dışına çıkmamasına özen gösterin ve gerekirse kaş bandı kullanarak boyanın dışarıya taşmasına engel olun. Aksi halde kaşınız doğal görünümden uzaklaşacaktır. Kaş boyası yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kaş boyasının rengidir. Kullanacağınız boyanın saç renginizle eşit olması önemlidir. Bunu sağlamak için kimi zaman saç boyası da tercih edilebilir. Ancak burada saç boyası kullanınca kaşınızda kalma süresine özen göstermelisiniz.

Kalıcı Kaş Boyası Nedir?

Kaş boyası kaşların uzun süreli bir şekilde belirgin olması için uygulanan bir işlemdir. Burada uygulama sonrası 6 ya da 8 haftalık bir sürede kaş boyası işlemi geçerli kalır. Bu işlemde ilk adımda özel uygulamam ile bölge temizlenir ardından boyama yapılır. Bekleme süresinin ardından ise yine özel ürünlerle temizleme işlemi gerçekleşir. Tek seferde uzun süreli bir kullanım imkânı sunduğu için kalıcı kaş boyası işlemi kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu