Aşk ve Cinsellik

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi: Kızlık zarı yırtılması durumunda kızlık zarının yeniden eski haline getirilmesini sağlayan işleme verilen addır. İki türlü kızlık zarı dikimi vardır. Bunlar; evlenmeden 3- ile 5 gün arası yapılan geçici kızlık zarı dikimi, herhangi bir zamanda yapılan kalıcı kızlık zarı dikimidir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi:  Vajina girişini daraltacak ve cinsel ilişkiden en fazla üç ile 7 gün önce kanamayı sağlayacak bir dikiş atılır. Kızlık zarı dikimi Ankara operasyonu sonrası hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

İlgili Link: Penis Boyu Takıntısı Bu Yöntemlerle Tarihe Karışıyor

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi: Vajina girişini daraltacak flep ya da lazer, mikro cerrahi gibi farklı türlü yöntemler kullanılarak yapılır. Flep yöntemi sonrasında kızlık zarı  kendi kendine bozulmaz. Bu yöntemde hasta ne zaman cinsel ilişkiye girerse kanama sağlanır. Dikiş almaya gerek kalmaz. Lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bir hafta kadar kanama ve sızıntılar devam edebilmektedir.  1 ayın sonunda hasta cinsel ilişkiye girebilir duruma gelmektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Ne Şekilde Yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi yırtılan kızlık zarının yerine Flep denen yöntem ile yeni bir kızlık zarı meydana getirilmesi işlemidir. İşlem ortalama 20 dakika kadar sürer. Kişinin kendi vajina girişinde bulunan Flep denilen dokudan yeni bir kızlık zarının yapılandırıldığı bir işlemdir.  Başarısız olma oranı neredeyse sıfırdır. Burada operasyon hastaya düşen bazı görevler vardır. Bunlar; temizlik hijyene dikkat edilmesi, ilk bir hasta zorlayıcı spor faaliyetleri ve ağır kaldırmaktan kaçınılması önerilmektedir.

Operasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kalıcı kızlık zarı operasyonları uzun süre evlilik düşünmeyen kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi Ankara operasyonu sonrası hasta  aynı gün içinde  evine dönebilir. Anestezi altında yapılan uygulamalarda hasta gün boyu istitrat  etmelidir. 1 Hafta süresince herhangi bir enfeksiyon ya da komplikasyona karşı hasta hijyene dikkat etmeli ve ped kullanmalıdır. İyileşme 4-6 hafta sürdüğü bir işlemdir. İşlem sonrasında hastanın üzerine düşen bazı görevler vardır. Hijyene dikkat etmesi, bağırsak düzenine dikkat etmesi çok ağır kaldırmaması gerekmektedir. 1 haftanın sonunda hasta kontrole çağırmaktadır. Yeni yapılan dokuda iyileşme süreci tamamlanması halinde  kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kanayacak şekilde sağlam kalmaktadır.

Lazerle Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Lazerle kızlık zarı dikimi flep uygulamaları gibi kalıcı olarak kızlık zarı onarım işlemi yapılabilmektedir. Dokuların bir kısmı lazerle kesilmektedir. Ameliyat sırasında daha az kanama  olmaktadır. Ameliyat yarım saat kadar sürmektedir. Siz söylemedikçe kimse ameliyat geçirdiğinizi anlayamamaktır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi: Kızlık zarı yırtılması durumunda kızlık zarının yeniden eski haline getirilmesini sağlayan işleme verilen addır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu