Buradasınız
Anasayfa > Aşk ve İlişkiler > Aşk ve Cinsellik > Kadınların Konuşulmayan Gerçekleri Neler

Kadınların Konuşulmayan Gerçekleri Neler

Kadına Şiddet

İnsanın hayatında bazen kendisine dahi açıklayamadığı gerçekler vardır. Bu gerçekler başkalarına karşı o kadar özel görünmese de insan psikolojisi bakımından düşünüldüğünde zor konular olabilir. Kimine basit gibi gelen bir konu, kimi için ise çok büyük bir problem hatta altından kalkılamayacak bir derttir. Kadınlar için de durum böyledir. Kendilerine dahi itiraf edemedikleri gerçekler bulunur. Bu gerçekler farklı farklı kategorilerde ele alınsa da çoğunluğunun sorunu ortaktır. Ancak kadın kadına olan konuşmalarında bu durumları ya paylaşmazlar, ya da tam tersi olarak paylaşırlar. Bu durum utanmışlık, ortak nokta bulmak ve gerçek olmasını istediği şeyi anlatmak içgüdüsünden kaynaklanır. Bu durumlar için hayal gücünü konuşturmak da denilebilmektedir.

 

Kadına Uygulanan Şiddet

 

Kadınların en çok utandığı ve konuşmaktan kaçındığı konular arasında şiddete maruz kalmak vardır. Şiddet kadına yapılan en kötü muameledir. Bu muameleyi kadın, kendi hemcinsleriyle paylaşmaktan kaçınır. Çünkü eğer paylaşırsa acınmaktan, dedikodu malzemesi olmaktan ve kendisinde kusur aranmasından korkacaktır. Şiddetin paylaşılmadığı bir grubu da kadınların özellikle anneleri oluşturur. Kadın annesinin üzüleceğini düşündüğü için de şiddeti her zaman kendi içinde yaşamaktadır. İlgili Link: Kadını Ezilmiş Hissettiren Duygunun Adı Kızlık Zarı

 

Tecavüz

 

Kadınların konuşamadığı konulardan biri de tecavüz konusudur. Cinsel şiddetin en büyük boyutlu olanı hiç şüphesiz tecavüzdür. Ancak ataerkil bir toplum olan ülkemizde töreler sebebiyle dahi tecavüz konuşulmayan konular arasında bulunur. Kadınlar tecavüze uğradıklarında özel bir şekilde yaftalanmakta ve bu konu eğer bir şekilde gün yüzüne çıktıysa, bir şekilde çözüme kavuşturulup bir daha açılmamak üzere kapatılmaktadır. Bu konuda en ağır olanını ise, konu ne şekilde çözüme ulaştırılırsa ulaştırılsın yine de en ağır bedeli kadının ödemesi oluşturacaktır.

 

Mutlu Olmadığı Halde Mutlu Gibi Görünmek

 

Tüm kadınlar mutlaka polyannacılığı oynarlar. Canlarını yakan konu her zaman fiziksel değildir. Bazen manen de can yakıcı olaylar yaşarlar. Bu durum aldatılmaktır. Aldatılmak kadınların dile getiremediği ve kendilerinde kusur aradıkları en büyük sorundur. Buna rağmen sevdikleri ve özellikle de çocuklarına karşı mutlu gibi görünmek zorunda kalırlar. Bu konuyu konuşabildikleri tek kişi eşleri olurken, bazı gerçeklerle yüzleşemeyecekleri için ise eşleriyle konuşmayı göze almazlar.

 

İnsanın hayatında bazen kendisine dahi açıklayamadığı gerçekler vardır. Bu gerçekler başkalarına karşı o kadar özel görünmese de insan psikolojisi bakımından düşünüldüğünde zor konular olabilir.

Bir cevap yazın

Top