Aşk ve CinsellikErkek Dünyası

Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Sır

Erkekler Ciddi İlişkilere Gelemez!

Erkeklerin bağlanmaktan korktukları konusundaki söylem araştırma oranlarına bakıldığında tamamen yalan ! Kadınlara göre daha uzun süre de ilişkiye adapte olan erkekler  ilişkilerinden emin olduklarında ilişkilerini evlilikle sonuçlandırmaktan kaçmıyorlar.

Sevgiyi İfade Etme Biçimleri Farklı Olabilir

İlişkilerde kadınların en çok şikayet ettikleri konulardan biridir erkeklerin sevgilerini dile getirmemeleri. Erkekler için seni seviyorum demenin farklı yönleri var;  Ev işlerinde size yardım ediyor yada uzun zamandır tamir edilmeyi bekleyen eşyalara el atıyorsa  size sevindirecek bir eylem yaparak seni seviyorum demenin farklı bir biçimini sergiliyor olabilir.
Erkekler Nasıl İlişkilerden Hoşlanır?

Erkekler Babasını Rol Model Alır

Eş adayınızın evlilik süresince nasıl davranacağını doğacak çocuğunuza nasıl bir baba olacağını anlamanın en kestirme yolu babasını gözlemlemekten geçer. Çoğu erkek ilişkisinde babasını rol model kabul ederek evliliğini sürdürür.

İma edilerek kurulan iletişim biçimleri

İma Ederek Kurulan İletişim Biçimlerinden Erkekler Anlamaz

Kadın dünyasında ses tonu , mimikler, vurgular iletişim adına çok şey ifade ederken erkekler için aynı şeyi söylemek çok mümkün değil. Sevgilinizin yada eşinize söyleyeceğinizi direk ifade edin. İmalardan anlamasını beklemeyin.

Erkeklerinde Takdir Görmeye İhtiyacı Var

Takdir edilme duygusunun sadece kadınlara özgü bir davranış olduğunu düşünürüz ama araştırmalar durumun öyle olmadığını ortaya koyuyor. Eşleri tarafından takdir gören erkekler takdir gördüklerinde kendilerini daha yetkin hissederler.
Erkeklerinde takdir görmeye ihtiyacı var

Erkeklerin Fantezi Dünyası Oldukça Gelişkindir

Her yetişkin erkeğin günde en az bir kere seks hakkında düşündüğü artık sır değil. Kadınlarda ise bu oran yaklaşık dörtte bir gibidir. Erkekler kadınlara oranla daha fazla fantezi kurar ve erkek dünyasında fanteziler oldukça çeşitlidir.

Sevişmeyi Partnerlerinin Başlatmasından Hoşlanırlar

Erkeklerin pek çoğu sevişmeyi kendilerinin başlattığını oysa partnerlerinin bu konuda öncü olmalarının heyecan verici olacağını düşünüyor. Zaman zaman sevişmeyi başlatmanız ilişkiniz adına heyecanlı olabilir.

Performans Kaygısı Erkekleri Olumsuz Etkiler

Çoğu erkek yaşı ilerledikçe seks performansı konusunda kaygıya kapılır. İlişkiniz esnasında bu konuda onu rahatlatmayı ve endişelerini ortadan kaldırmayı çabalamak mutlu bir ilişkinin kapılarını açacaktır size. İlgili Link; Sağlıklı Bir Cinsel Yaşam İçin Öneriler
Erkekte libido neden düşer?

Erkeklerinde Sekse Hazır Olmadıkları Zamanlar Var

Kulağa çok inandırıcı gelmese de tıpkı kadınlar gibi erkeklerin de sevişmeye uygun olmadıkları zamanlar var.  Modern dünyanın getirdiği stres ve sıkıntılar erkek dünyasında libidonun düşmesine neden olur.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Mükemmel Flörtün Arkasındaki Bilim

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu