Aşk ve Cinsellik

Kadınları Cinsellikten Soğutan Kelimeler

Kadın ve erkek yapısı birbirinden çok farklıdır. Belki de kadın ve erkeğin birleşmesindeki hikmetlerden birisi, kadının biraz daha detaylardan uzaklaşması ve erkeklerin biraz daha ince olarak duygulara göre davranabilmesidir. Birbirleriyle evlenerek birbirlerine göre hitap etmeyen çiftlerin gönülleri zamanla uzaklaşır. Bu sebeple her iki tarafında birbirlerinin istek ve duygularına göre davranması mutlu bir çift olmanın başında gelir. Cinsellik konusu da iki tarafın farklı hissettiği konulardan birisidir. Erkek için bir ihtiyaç, zevk, normal bir döngü olabilirken kadın için belli zamanlardaki ihtiyaç ve zevktir. Bir erkeğin  cinsellikten soğumasına  kolay kolay rastlanmaz fakat bir kadın cinsellikten birçok sebepten ötürü soğuyabilir.

 

 

Yetişme Tarzı ve Bakış Açısı  

 

Bir kadının cinselliği tanıması ailesinde ve yakın çevresinde başlar. Eğer aile cinselliği “ayıp, kötü, utanç sebebi, arsızlık” tabirleriyle tanıtırsa, bu çocuğun gelecekteki yaşantısında da cinselliğe kötü bakmasını sağlayacaktır. Bu yüzden temel atılırken sağlam ve doğru bilgilerle atılmalıdır.

 

Erkeklerin Kaba Sözleri 

 

Zaten küçüklüğünden beri cinselliği ayıp sayan bir toplumdan gelen kadın, eşinin ona cinselliği kaba tabirlerle tanıtmasıyla hepten cinsellikten soğuyacaktır. Eşini yatak odasına davet ederken onu rencide eden, inciten, kötü hissettirecek lafızlar ile çağırması, kadında cinselliğin zaten kötü ve zorunlu bir işmiş gibi yapacağı izlenim uyandırır. Bu da kadını rahatsız eder.

 

Bencil Laflar 

 

Cinsellik sadece erkekler için değil, kadınlar içinde bir ihtiyaçtır. Hatta istatistiklere göre Türkiye’ de yaşayan kadınların çoğunun bu ihtiyacı yeteri kadar giderilmediği için Türk kadınının agresif olduğu da söylenir. Cinsellik erkekler için zayıf nokta olarak tabir edilir. Erkekler de cinselliği sadece kendisinin bir ihtiyacı veya hakkı olarak görürse, kadın cinsellikten ve eşinden soğuyabilir. Kadınların da arzuları ve istekleri olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple erkek kadına hiç bir konuda bencilce davranmaması gerektiği gibi, cinsellik konusunda da bencil ve düşüncesiz yaklaşmamalıdır. Hatta bazen sözleri bencilce olmasa da eşiyle cinsel ilişki esnasında sadece kendi zevklerine ve isteklerine odaklanır, eşinin istek ve arzularına göre davranmazsa bu kadının cinsel hayattan soğumasına ve belki de nefret etmesine kapı aralayacaktır.

 

Hissettirilen Kullanılmışlık Hissi

 

Kadın erkeği rahatlatmak zorunda olan bir alet ya da aracı değildir. Bilâkis kadın ve erkek birbirlerini tamamlayıcı iki sevgilidir. Eğer erkek kadınla cinsel ilişkiden sonra daha onunla ilgilenmiyor ve arkasını dönüp yatıyorsa veya onu umursamayıp uyuyorsa bu kadının kendisini kötü hissetmesine neden olur. Evet, cinsel hayat ve ilişki yorucu olabilir. Fakat ilişki sonrasındaki tavır ve davranışlar kadını çok etkiler. İlişki esnasında içten ve hisli olan bir erkek, ilişki sonrasında kadınına yanaşmaz ve duygusuz biri kesilirse, bu kadının cinsellikten soğumadı için gayet geçerli bir sebeptir. Bu yüzden dikkat etmeli ve kadını her halinde önemsemek gereklidir.

 

Kadın ve erkek yapısı birbirinden çok farklıdır. Belki de kadın ve erkeğin birleşmesindeki hikmetlerden birisi, kadının biraz daha detaylardan uzaklaşması ve erkeklerin biraz daha ince olarak duygulara göre davranabilmesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu