DekorasyonGenel

Mutfak Depolama Çözümleri

Çoğunlukla küçük metrekareli evlerin en büyük sorunlarından bir tanesi olarak bilinen mutfak depolama sorunu mutfak eşyalarının oldukça fazla sayıda olması ve alanın dar olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunun ortadan kaldırılması adına ortaya koyulan mutfak depolama çözümleri oldukça işe yarayan yöntemler arasında yer almaktadır.

 

Bu yöntemlerin başında yer alan raf altlarına özel bir tutacak yardımı ile kavanoz depolama, mutfakta bulunan lavabo altı dolabının içerisine monte edilebilecek olan lavabo altı raflar, şimdilerde çok popüler olan çekmeli kiler dolabı bu çözümler arasında yer almaktadır.

 

 

Mutfak Depolamada Farklı Çözüm Yolları  

 

Küçük mutfaklarda eşyalara yer edinmenin zorluğu her dönemde ortaya çıkmıştır. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte yenilenen ürünler bu depolama sorununu ortadan kaldıracak farklı yöntemler ve gereçler geliştirmişlerdir. Mutfak dolaplarında oldukça fazla yer kaplamakta olan yemek tabaklarının düzgün dizayn edilmesi için üretilmiş olan yemek tabakları beşiği ürünü hem görsellik açısından düzeni getirirken hem de yerden tasarruf sağlanmasına olanak tanımaktadır.

 

Bunun yanı sıra dikey alanda üretilmiş olan depolama çekmeceleri de yatay çekmecelerin aksine oldukça fazla ürün koyulabilme kapasitesine sahip olmakta ve kesinlikle bulunduğu alanda yerden ciddi oranda tasarruf sağlamaktadır. Yine bir tasarım harikası olan mutfak dolabının alt kısmına baharat bölmesi yaptırılması da mutfakta yapılacak olan depolamaya katkı sağlayacak bir tasarımdır.

 

Mutfak Depolamada Çekmecelerin Yeri 

 

İçerisine birçok malzeme sığdırılabilecek şekilde üretimi gerçekleştirilmekte olan çekmece modelleri mutfak depolamanın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Özellikle içlerinde çatal, kaşık, baharatlar gibi ürünlerin gizlendiği bu alanlar çoğunlukla geniş niteliklerde üretilmektedir. Ancak çoğu zaman mutfak eşyaları için yetersiz kalan bu çekmeceler düzensiz gözükmekte bu da mutfağın tüm büyüsünün bozulmasına olanak sağlamaktadır.

 

Bu nedenle mutfakta alan kazanmak adına rahat depolama sağlanabilmesi için köşe çekmecelerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca birden çok kullanım gerektiren ve sayıca çok fazla olan tabakların düzenli bir şekilde depolanabilmesi adına üretilmiş olan tabak yerleştirme çekmeceleri de depolama alanında sunulan etkili çözümler arasında yer almaktadır.

 

İlgili Link: Deniz Mahsulleri Çorbası

 

Mutfak Depolama ile Sağlanan Mutfak Düzeni 

 

Evin kalbi niteliğini taşıyan mutfağın düzgün görünmemesi evdeki karışıklığın asla bitmeyeceğinin en büyük göstergesidir. Bu nedenle mutfak depolama alanında farklı çözümler üreterek depolamanın düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu süreçte özellikle duvar rafları oldukça fazla sayıda malzeme almakta ve mutfak depolaması alanında yardımcı ürün niteliği taşımaktadır.

 

Çoğunlukla küçük metrekareli evlerin en büyük sorunlarından bir tanesi olarak bilinen mutfak depolama sorunu mutfak eşyalarının oldukça fazla sayıda olması ve alanın dar olmasından kaynaklanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu