GenelGüzellik

Lazer Epilasyonun Cilde Zararı Var Mı

Lazer epilasyon artık hemen hemen her kadının yaptırmak isteği ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurduğu en etkili seçeneklerden biridir. Lazer epilasyonla yapılan uygulamada asıl amaç istenmeyen tüylerin kıl köklerini zayıflatarak çıkmasını önlemek azaltmak ve yapılan düzenli işlemler ve gidilen düzenli seanslarda giderek zayıflayan bu istenmeyen tüylerin tamamen ortadan kalkmasıdır.

 

Yapılan bu uygulamaların sıklığı ve uygulama sonunda alınan sonuçlar tamamen kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Örneğin kıl kökleri zayıf ve ince olan birinin gittiği seanslarla alınan sonuç kıl kökleri kalın birinin süreciyle aynı değildir.

 

 

 

Lazer Epilasyonda Kıl Köklerinin Durumu 

 

Lazer epilasyon işleminde her danışanın bu epilasyon süreci değişkenlik gösteriler. Bunun altında yatan temel faktör ise şu şekilde açıklanır. Kişinin kıl kökleri eğer zayıfsa bu işlemler gayet kolay ve birkaç seansta olumlu sonuçlar alınması son derece muhtemeldir.

 

Fakat istenmeyen tüylerini lazer epilasyon uygulamasına gelmeden önce krem veya diğer yöntemlerle alan kişiler, bu tüyleri aldıkça zamanla istenmeyen tüylerde artış ve kıl köklerinde kalınlaşma görülür. Bu da demek olur ki ince kıl köküne sahip tüyleri almak mümkün iken, kalın kıl köküne sahip kişilerde bu işlem seans olarak uzun sürebilir. Seanslara düzenli bir şekilde katılım ve uzmanın önerdiği şeklin ve durumların dışına çıkılmaması son derece önemlidir.

 

İlgili Link: Lazerle Genital Bölge Beyazlatma

 

Lazer Epilasyon Yaptırmak Zararlı Mıdır?

 

Lazer Epilasyon Nedir
Lazer Epilasyon Yaptırmak Zararlı Mıdır

Lazer epilasyonun sağlığa zararlı olup olmaması hakkında ortalıkta bir çok dedikodu ve efsane dönmektedir. Fakat yapılan araştırmalar neticesinde lazer epilasyonun sağlığa hiçbir yönde zararlı bir yapısı olmadığı sonucu ortaya çıkmıştır. İşinde profesyonel olan ve uzman kişiler tarafından yapılan lazer epilasyonlar daha çok önerilir. Bu gibi işlemlere gitmeden önce ilk olarak ön araştırma yapılması ve hizmetin verildiği yerin araştırılıp ziyaret edilmesi önerilir.

 

İlgili Link: Gelin Adayının Güzellik Ajandası

 

Hamile Kişilerde Lazer Epilasyon Uygulaması Yapılır Mı?  

 

Hamilelik durumu yeni oluşan kişilerde ilk 3 ay gibi bir süre zarfında lazer epilasyon yapılması mümkün değildir. Bu sürecin dışında ilerleyen zaman zarfında lazer epilasyon yaptırmanın herhangi bir zararı görülmez. Bu işlemin klinik ve uzman bir doktorun gözetiminde yapılması da son derece önemlidir.

 

Lazer Epilasyon Zararları 

 

Lazer epilasyon uygulamasının bilinen ve görülen sağlık açısından oluşturulan bir tehditti yoktur. Zarar verme durumu şu aşamada devreye girer. Kişi lazer epilasyon uygulaması sonrasında uyarıları dikkate almaz ve gerekli hassasiyeti göstermez ise neticesinde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.

 

Bu işlem öncesinde ilk dikkat edilecek husus, işlemi gerçekleştirecek olan kişinin alanında uzman olmaması ve işlemin gerçekleştiği ortamın hijyen kuralları gereği yeteri kadar hijyenik olmamasından kaynaklanır. Hijyen konusundaki titizlik es geçilmeyecek bir durum olup bu hijyenik ortam sağlanmadığı durumlarda işlemin uygulandığı bölgenin enfeksiyon kapması kaçınılmazdır.

 

İlgili Link: Genital Bölge Kararmasına Dur Deyin

 

Lazer Epilasyonun Önerilmediği Kişiler 

 

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır
Lazer Epilasyonun Önerilmediği Kişiler

 

Lazer epilasyonun önerilmediği kişiler arasında alerjik hassasiyeti olan kişiler başta gelir. Egzama sorunu olan kişiler kısacası cilt hassasiyeti olan kişilere lazer epilasyon işlemi önerilmez.

 

Lazer Epilasyonda Kanser Riski Var Mıdır? 

 

En sık karşılaşılan bu sorunun uzmanlar tarafından araştırılmış ve ortaya konulmuş sonucu olaraktan lazer epilasyonun kanser riski olmadığı söylenir. Dikkat edilecek diğer husus ise kanser hastalarına lazer epilasyon işlemi önerilmez. Genital bölgede uygulanan işlemin yumurtalıklara zarar vermediği açıklamaları da vardır.

 

Lazer epilasyon işleminde her danışanın bu epilasyon süreci değişkenlik gösteriler. Bunun altında yatan temel faktör ise şu şekilde açıklanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu