Cilt Bakımı ve Saç Bakımı

Bronz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Yazın yüksek ısıya sahip güneşin etkisiyle hepimiz ciltlerinizi bronzlaştırdık. Peki, makyaj konusuna gelince ne yapacağız? Bronzlaşmış ciltler her zaman daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanmaktadır. Bu görünümden faydalanmamız gerekmekte.

 

Bronzlaşmak, yazın en güzel günlerini geçirmek adeta eğlenceli bir keyiftir. Ama ısı nedeniyle yıpranan ve kuruyan bir cilde kimse sahip olmak istemez. O yüzden iyi bakmalısınız. Düzenli olarak cildinizi nemlendirmeniz makyaj uygulamanızı daha da kolaylaştıracaktır. Makyaj bu durumda hem sade hem de doğal gözükmektedir.

 

Bronz bir cilde makyaj yapmak istiyorsanız cildin öncelikle tertemiz ve nemlendirilmiş olması gerekmektedir.

 

Makyaj için güzel bir baz oluşturan fondöten ürünleri yaz sıcağında bronzlaşmış cildimiz üzerinde belli olacağından ve renk farklılıklarını meydana getireceğinden çok dikkat çekeceksiniz ve bu kötü bir durum olacak. Bu yüzden fondöten uygulamamanız sağlıklı bir seçimdir. Ten renginiz zaten kararacağı için cildinizdeki renk farklılıklarınız otomatik olarak kapanmış olacaktır. Aynı zamanda kapatıcılardan yardım almakta bronz bir tende renk farklılıklarına yol açar.

 

Bu nedenle bronz bir cilde uygulanması gereken en ideal ürün pudralarınızdır. Çok hafif bir ışıltıya sahip ya da sedefli pudralar cildinizdeki parlamayı engellemekle birlikte ufak ufak olan hataları örtmeye yardımcı olur. Ama sizin yüzünüzde çok fazla leke veya sivilce bulunmaktaysa fondöten uygulayabilirsiniz. Ama burada da dikkat etmeniz gereken bir yer var. Cildiniz zaten bronz olacağı için yeni ten renginizde bir fondöten kullanmalısınız.

 

Işıltılı pudraları biraz daha fazla olarak elmacık kemiklerinize sürmeniz teninizde efsane bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Allığınızı ise yüzünüzün her tarafına değil sadece elmacık kemiklerinize sürmeniz en mantıklısı olacaktır. Çokta fazla kalın olarak sürmeden çok hafif birkaç dokunuş ile şeftali ve pembe tonları bronzlaşmış bir tene aydınlık verir. Bu da sizde çok hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Ancak her şeyin fazlası zarar olacağından aşırı pudra veya fondöten sürmeniz görüntünüzde felaketlere yol açabilir. Hatta yüzünüzde maske olduğu sanılması mümkündür.

 

Gözlerimiz ise koyu tende öne çıkmalı ve canlı bir bakış hissettirmelidir. Bu yüzden gözlerimizin rengini öne çıkarmaya yardımcı olan daha canlı farlar kullanılması iyi olacaktır. Solmuş ve herhangi bir renge sahip olmayan far sürmeniz donmuş bakışlar verir. Eğer yazın canlı ve dinamik bir hava yaratmak istiyorsanız mercan renkleri ve yeşil tonları size yardımcı olmakta gecikmeyeceklerdir. Eğer bakışlarda aydınlık istiyorsanız ışıltılı kırık beyaz veya krem rengi farlar tercih etmelisiniz.

 

Kırık beyaz pırıltılara sahip farlarınız kaşlarınızın alt bölümüne ve gözlerinizin kapaklarına ve iç kısımlarına sürmeniz en faydalı seçimdir. Ardından göz kapakların canlı bir renk kullanmalısınız. Eğer ben kalem çekmek istiyorum derseniz kalın olmayan hatlar ve hafif kalemler kullanmalısınız. Tek hedefiniz doğal ve canlı görünümü kazanmak olmalıdır.

 

Kirpikleriniz en önemli bölümlerinizdendir.

 

Kalın ve dolgun kirpiklere sahip olmak ortamın en canlısı yapmaya yetecektir. Asla rimel sürmeyi unutmayın. Bu arada kaşlar hafif hafif belirginleştirilmesi gerekir. Güzel bir kaş kalemi ile kaşları asla belirginleştirmeyi unutmayın.

 

Dudaklarımızda ise yüksek bir yoğunlukta pırıltıya sahip ve sedefli rujlar yanımızda olmalıdır. Gece makyajı yaparken mutlaka daha koyu rujlar üzerine parlaklık etkisi vermek için parlatıcı uygulanmalıdır. Bronz teninizde narçiçeği ve pembe tonları en hoş seçim olacaktır.

 

İlgili Link: Evde Güzellik Bakım Rehberi

 

Makyaj için güzel bir baz oluşturan fondöten ürünleri yaz sıcağında bronzlaşmış cildimiz üzerinde belli olacağından ve renk farklılıklarını meydana getireceğinden çok dikkat çekeceksiniz ve bu kötü bir durum olacak. Bu yüzden fondöten uygulamamanız sağlıklı bir seçimdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu