Dekorasyon

Dekorasyonda Yeni Trend; Şark Köşesi

Ev dekorasyonu ya da iş yeri dekorasyonu günümüzde artık büyük önem kazanmaya başlamıştır. Evlerimizi eskiden beri bir dizayna sokmak var olsa da bu akım iş yerlerine hatta işletmelere kadar yansımıştır. Bir restoranda ya da bir otele gittiğiniz zaman mutlaka ufak da gözünüze bir şark köşesi çarpar.

Bunun nedeni ise şark köşelerinin Anadolu’nun bir parçası olması sebebiyle oldukça ilgi görmesidir. Özellikle doğu illerinde sürekli olarak karşılaşılan şark odaların turistlerin ilgi odağı olmaya başlamıştır. Ancak şark köşeleri artık bu bölgelerden sıyrılarak neredeyse Türkiye’nin bütün bölgelerine yerleşmeye başlamıştır. Hatta pek çok insan artık ev dekorasyonu için şark odalarını tercih etmektedir.

Şark Odası Seçenekleri

Evinizde bir şark odası ya da şark köşesi yapmak istiyorsanız bunun için sedirler ya da yer minderleri kullanabilirsiniz. Eğer sedirli bir şark odası yapmayı planlıyorsanız kalabalık olmaması için yer minderleri kullanmayınız. Şark odası evinize samimi bir hava katacaktır. Bu nedenle şark odaları dekorasyonda oldukça tercih edilir bir hal almıştır.

İlgili Link: Huzurlu Uyku İçin Yatak Odasında Olması Gereken Renkler

Şark köşesi ya da şark odası oluşturmak için pek çok dekorasyon fikri bulabilirsiniz. Bunun için oldukça güzel yöresel dokumalı kilimler ve halılar da dekorasyonun bir parçası olabilir. Evinizde bir şark odası planlıyorsanız bu oldukça etkileyici olacaktır. Evinizin bir köşesini geleneksel bir hale getirmek hem size hem de ailenize iyi gelecektir. Şark köşeleri yıllardır samimi sohbetlerin adresi olmuştur.

Şark Odası Dekorasyonu

Son yıllarda şark köşesi dekorasyonda adeta bir trend haline gelmiştir. Bu nedenle pek çok insan evin ya da iş yerlerinde şark odalarına yer vermektedir. Bir şark odası dekorasyonu için temel bazı parçalar bulunmaktadır. Önemli olan Anadolu kültürünü ve o samimi havayı bu odaya yansıtmaktır. Bunun için büyük harcamalar yapmanıza gerek yoktur.

Eskiden beri ilgi gören dokuma kilimler şark odalarının vazgeçilmezidir. Ayrıca sedirler ya da yer minderleri de oldukça tercih edilmektedir. Bu nedenle bir şark köşesi yapmayı planladığınız zaman mutlaka bu parçalardan faydalanmalısınız. Şark köşesi ile evinize samimi bir hava katabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu