EstetikSağlıklı Yaşam

Genital Estetik Nedir

Kadınların en büyük sorunlarından birisi olan genital estetik ameliyatı; vajina iç dudak, dış dudak ve vajinal daraltma ameliyatlarının tümünü verilen isimdir. Eski dönemlerden beri kadınların güzellikleri için verdiği çabalar bilinmektedir.

Fiziksel güzelliğin yanı sıra genital estetik alanında da güzellik olgusu, son zamanların en popüler operasyonlarından biri haline gelmiştir.  Kadın genital organının; iç dudak, dış dudak, klitoris çevresi ve vajina daraltma gibi operasyonların tümü genital estetik alanına giren konulardır. Özellikle kadınların zor doğumları nedeniyle deforme olan vajina daraltma ameliyatı, en çok uygulanan operasyonlar arasında yer almaktadır. Türkiye’de de oldukça fazla uygulanmaktadır.

Genital Estetik Yaptıranlar

Cinsel alanda yaşanan herhangi bir olumsuzluk veya sağlık sorunu kadın ve erkeğin olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır. Çoğu kadın genital estetik öncesinde sıkı bir araştırma yaparak, doktoruna güvenmek istemektedir. Genital estetik operasyonunun hangi türde olacağına bakılmaksızın, doktora güvenmek kadınlar için çok önemli bir konudur. Operasyondan sonra hayalindeki görüntüye kavuşan ve mutlu bir cinsellik hayatı bulunan birçok kişi bulunmaktadır. Tekrar eskisi gibi güzel olmanın heyecanını yaşamak ve mutlu olmak her kadının hakkıdır. Güvenilir genital estetik yapan doktorlar olduğu sürece, kadınların aklında hiçbir soru işareti kalmayacaktır. Estetik bölgedeki iyileşme süresi; genital bölgede hangi operasyon yapıldığı ile alakalı bir durumdur. İlk saatler kısa bir ödem oluşabilir. Fakat sonrasında istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Genital Estetik Lazer

Genital bölge estetiği; kadınların zor doğum ve belli bir yaştan sonra ortaya çıkan deforme sonucu ihtiyaç duyduğu bir operasyondur. Estetik operasyonun lazer ile tedavi edildiği birçok alanlar bulunmaktadır. Örneğin idrar kaçırma, kilo nedeniyle vücutta oluşan çatlakların tedavisine, genital siğillerin tedavisinde, vajinal kuruluk yaşayan kadınların vajinada kısa sürede sorunu çözmede, vajinal bölgenin koyu olmasından rahatsız olan kadınlar için de vajinal beyazlatma ve en sık uygulama yapılan alan olan vajinal daraltma operasyonları estetik lazer operasyonları ile gerçekleşmektedir. Tüm bu genetik alanda lazer tedavisi ile kısa süreli operasyonlarla, istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Genital Estetik Daraltma Ameliyatı

Kadınların doğum sayısı ve doğum zorluğu nedeniyle, vajina estetikliğini kaybeder ve deforme olur. Bu durumda sarkan vajina ileride cinsel sorunlara ve sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu sağlık sorunlarını yaşayan kadınlar estetik daraltma ameliyatı yapmalıdır. Vajinada uygulanacak olan operasyon ile vajinanın sarkan kısmı daraltılmaktadır. Vajina yapısındaki gevşeme ve deforme olmuş yapı, eşler arasında büyük soruna yol açmaktadır. Ayrıca buradaki kasların zayıflığı da ileride idrar kaçırma gibi sağlık sorunlarına da yol açmaktadır. Operasyon yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Operasyon sonrası evinize gidebilirsiniz. Sadece pansuman için ertesi günü hastaneye gelebilirsiniz. Bunun dışında dikişler için hastaneye gelmenize gerek yoktur. Dikişler kendiliğinden atacaktır. Bu aşamadan sonra da vajinal temizliğe dikkat edilmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu