Estetik

Göz Çevresi Kırışıklıklarına 5 Çözüm

Göz çevresi kırışıklıkları yaşla birlikte gelen temel insan problemlerinden biridir. Deri; zamanla deforme olur ve alın, göz çevresi, burun kenarları, çene gibi vücut bölgelerinde sarkma ile kırışıklık problemi yaşar. Peki, bu kırışıklıkları engellemenin bir yöntemi var mı? Elbette var. Eğer tamamıyla kırışıklık meydana gelmişse; doğal yöntemler bu noktada pek işe yaramayacaktır, estetik ile düzeltilmesi gerekecektir. Fakat durum henüz yeni başlangıç göstermiş ya da gösterme eğilimindeyse bu noktada doğal yöntemler tercih edilebilir.

 

İlgili Link: Genç Kalmanın Püf Noktaları

 

 

1-  Estetik ile Göz Çevresi Kırışıklığı Giderme

 

Göz çevresi kırışıklıklarına karşı ilk çözüm, estetik ile göz çevresi kırışıklığı giderme olarak kendini gösteriyor. Eğer göz çevresi tamamen kırışmışsa ve kırışıklığın başlamasından uzun süre geçmişse, estetikten başka çareniz olmadığını söyleyebiliriz. Bu noktada, bir takım cerrahi operasyonlar yapılarak bahse konu olan kırışıklıklar giderilebilir. Söz konusu göz kapağı kırışıklığı estetiği sadece tamamen gözü kırışanlar için değil, henüz ilk belirti gösterenlere de yapılabilir. Bu sayede yayılması engellenir.

 

2-  Hindistan Cevizi Yağı

 

Günlük olarak düzenli bir şekilde göz çevresine Hindistan cevizi yağı sürmek, göz çevresi kırışıklıklarına 5 çözüm önerisi altında estetik sonrası söyleyebileceğimiz en faydalı yöntem diyebiliriz. Hindistan cevizi yağı günlük olarak düzenli bir şekilde kullanıldığında en önemli faydası, yağının göz çevresi kırışıklıklar üzerinde gösterdiği onarıcı etkidir. Bu sayede, özellikle yani başlayan kırışıklıkların önüne geçilebilir.

 

3-  Salatalık

 

Salatalık, bilindiği üzere göz çevresi kırışıklarına karşı en bilindik ve etkili yöntemlerden biridir. İnce çizgi görünümlerine en düşük seviyeye indiren salatalık, oldukça ince şekillerde dilimlenerek sadece göz çevresine değil; bunun yanı sıra tüm yüze yerleştirilebilir. Salatalık, göz çevresi kırışıklıklarına iyi gelmesinin yanı sıra; cilt yaşlanmasını da tamamıyla ortadan kaldırmaktadır. Konuyla ilgili birçok bilimsel çalışma yapılmış olup, yapılan çalışmalar neticesinde faydasını kanıtladığı ortaya çıkmıştır.

 

4-  Kakao Yağı

 

Göz çevresi kırışıklıklarına 5 çözüm listemizde, sizlere sunacağımız bir diğer ürün ise kakao yağı oluyor. Hemen hemen her aktarda bulunabilecek kakao yağı da, diğer bahsettiğimiz gıdalar gibi göz çevresi kırışıklıklarına oldukça iyi geliyor. Kakao yağı kullanırken en dikkat edilmesi gereken şey sürekliliktir. Ne kadar sürekli kullanılırsa, bu anlamda o kadar yüksek fayda sağlayacaktır.

 

5-  Avokado Yağı

 

Özellikle salatalık gibi ince çizgileri ortadan kaldırmasıyla ünlü olan Avokada yağı, göz çevresi kırışıklıkları giderme noktasında da oldukça faydalı bir gıdadır. Ciltte bulunan kolajen metabolizması üzerinde oldukça etkili bir özelliği bulunmaktadır. Avokado yağı, cildin kolajen yapısını güçlendirebilecek çok sayıda enzime sahiptir. Göz altı kırışıklıklarının görünümünü azalttığı belirtilen ve bilimsel olarak da açıklanmış olan farklı yağlar da bulunmaktadır. Bu yağlar; başta limon ağı olmak üzere sırasıyla ardıç yağı ve greyfurt olarak belirli aralıklarla düzenli bir şekilde sıra sıra kullanılabilir.

 

Göz çevresi kırışıklıkları yaşla birlikte gelen temel insan problemlerinden biridir. Deri; zamanla deforme olur ve alın, göz çevresi, burun kenarları, çene gibi vücut bölgelerinde sarkma ile kırışıklık problemi yaşar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu