Uzman Yazıları

Fonksiyonel Burun Estetiği

Koku alma organımız olan burun, nemlendirme filtreleme ve ısıtma özelliği olan bir organdır. Aynı zamanda koku alma organımız. Kişi burnun bu fonksiyonları yerine getiremediği durumlarda kendini mutsuz hissedecek aynı zamanda yaşam kalitesi de düşecektir. Dışarıdan ne kadar güzel bir çatı güzel bir uç güzel burun delikleriniz yüzünüze oturan burnunuz olsa bile nefes almayan bir burun veya fonksiyon göremeyen bir burun ile yaşamak çok mümkün değildir. Fonksiyonel Burun Estetiği ameliyatları kişilerin bu rahatsızlıklarını ortadan kaldırmak adına yapılır.

Burun Estetiği ameliyatlarından önce nasıl bir buruna sahip olacağınızı hazırlanan 3 boyutlu simülasyon sayesinde görebilmek mümkün. Cerrahınız ameliyat öncesi alacağınız sonuca en yakın olanı size gösterecektir.

 

Burun Estetiği Çeşitleri

 

Burun Estetiği ameliyatları açık veya kapalı olarak uygulanır. Pratikte iki uygulama arasında çok büyük farklar yoktur. İki operasyon arasındaki en büyük fark cerrahınızın seçeceği tekniktir. Kapalı burun estetiğinde ciltte hiçbir kesi yapılmaz. İyileşme süreci açık burun estetiğine göre % 5 daha hızlıdır. Bu noktada belirleyici unsur elbette doktorunuzun öngörüsüdür. Her burun kapalı burun estetiğine uygun olmayabilir. Özellikle birden fazla operasyon geçirmiş kişilerde kapalı burun estetiği çok tercih edilmez.

 

Burun Estetiğinden Sonra İz Kalır Mı?

 

Estetik operasyonlarından sonra iz kalması tamamen kişinin genetik yapısına bağlıdır. Günümüzde uygulanan operasyonlarda pek çok cerrahın uyguladığı estetik dikişler sayesinde genelde operasyon sonrası iz problemi yaşanmamaktadır. Operasyon sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uymalı ve güneş koruyucu gözlük kullanmalısınız. Eğer yaza yakın dönemlerde operasyon geçirdiyseniz,cilt renginizin açılıp koyulaşmasını minimize etmek adına güneş koruyucu krem kullanabilirsiniz.

 

İlgili Link: Meme Estetiği

 

Gözlük kullanan bireyler ameliyat sonrası 3-4 ay sonra gözlük takmaya ancak başlayabilirler. Bu süre zarfında burun kemikleri ancak güçlenecektir.

 

Koku alma organımız olan burun, nemlendirme filtreleme ve ısıtma özelliği olan bir organdır. Aynı zamanda koku alma organımız. Kişi burnun bu fonksiyonları yerine getiremediği durumlarda kendini mutsuz hissedecek aynı zamanda yaşam kalitesi de düşecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu