Uzman YazılarıSağlıklı Yaşam

Balaban Krem Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır

Balaban Krem nedir? Cilt enfeksiyonlarına iyi gelmesiyle ön plana çıkan Balaban Krem; tırnak batmasından sivilcelere varıncaya kadar pek çok cilt sorununun tedavisinde kullanılan bir kremdir. Her erde bulunması tavsiye edilen bir krem olan Balaban Krem; eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz bir kremdir. Siz de Balaban Krem nedir ve hangi durumlarda kullanılır diye merak ediyorsanız; yanıtların tamamını bu yazımıza bulacaksınız!

Balaban Krem’in etken maddesinin Mupiroson olduğu bilinmektedir. Tam anlamıyla ciltte enfeksiyon oluşmasına neden olan bakterilerin yayılmasını önleyen etkili bir antibiyotik olan Balaban Krem; geniş kapsamlı kullanım özelliğine sahip olan bir kremdir. Beyaz renkli bir krem olan Balaban; homojen bir şekilde yayılmış bir forma sahiptir. Son derece etkili bir ilaç olan Balaban Krem’i doktorunuzun tavsiyesine uygun bir şekilde kullanmanız önerilmektedir.

Balaban Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

Balaban Krem Hangi Durumlarda Kullanılır

Son derece geniş kapsamlı kullanım alanına sahip olan Balaban Krem; farklı cilt problemlerinin giderilmesinde pratik çözümler ortaya koyar. Bu noktada Balaban Krem’in aşağıdaki durumlarda kullanılası önerilmektedir:

 • Ciltte meydana gelen yırtıklar
 • Cilt yüzeyine atılmış dikişten kaynaklanan yaralar
 • Cilt çatlakları ve ciltteki aşınmalardan kaynaklanan sorunlar
 • Çıban, apse ya da sakal bölgesindeki kıl kökü iltihapları ya da kızarıklıkları
 • İltihaplı bir şekilde gelişen sivilce lezyonları ve kızarıklıkların bulunduğu deri sorunları
 • Sarımsı bir renge benzer kabuk bağlamış olan içerisi irin kaplı kabarcıkların giderilmesi

Balaban Krem topikal tedavilerde etkili bir düzeyde kullanılmaktadır. Bundan dolayı son zamanlarda sıklıkla reçete edilen bu kremin ruhsat sahibiyse; Vem İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’dir. Üretim merkezi Tekirdağ – Kapaklı’da bulunan Balaban Krem; son zamanların en çok önerilen kremleri arasında yer almaktadır.

Balaban Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

Balaban Krem’i kullanım özelliklerine uygun bir şekilde kullanmak; bu kremden üst düzeyde bir fayda elde etmenizi mümkün kılacaktır. Balaban Krem’i bir miktar pamuk ya da gazlı bez yardımıyla hasar görmüş cilt yüzeyine sürmelisiniz. Sonrasında temiz bir bezle kremi sürmüş olduğunuz bölgeyi kapatabilirsiniz. Yaranın ya da hasarın durumuna göre bu kremi 10 günlük süreye kadar günde 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz. Elbette ki Balaban Krem’in uygulanması sırasında ilk önce doktorunuzun tavsiyesin uygun bir şekilde kullanmanız şarttır!

Balaban Krem’in Yan Etkileri Nelerdir?

Balaban Krem nedir, yan etkileri nelerdir? Aşağıda sıraladığımız etkiler, Balaban Krem’in yan etkileri arasında yer almaktadır:

 • Karın ağrısı
 • Boğaz bölgesinde şişlik
 • Kurdeşen benzeri etkiler
 • Yüzde belirlin şişlik durumu
 • Nefes alırken güçlük yaşamak
 • Dudak ve dil bölgesinde şişkinlik

Balaban Krem’in yan etkilerini gördüğünüz zaman mutlaka hemen doktorunuzla iletişime geçmelisiniz. Bununla birlikte kremin kullanımını doktorunuzla konuşuncaya kadar bırakmalısınız. Ayrıca Balaban Krem’i uygularken uyguladığınız bölgede yanma hissi yaşamanız sıklıkla karşılaşılan yan etkiler arasında yer almaktadır.

Balaban Krem Hangi Durumlarda Dikkatli Kullanılmalıdır?

Balaban Krem, geniş kapsamlı kullanım özelliğine sahip olan bir krem olmakla birlikte; kullanımı sırasında dikkat edilmesi şart olan bir ilaçtır. Balaban Krem’in aşağıdaki durumlarda dikkatli kullanılması şarttır:

 • Karaciğer yetmezliğinde
 • Orta ya da yüksek seviyede böbrek yetmezliği

 Olması Gerekenden Fazla Miktarda Balaban Krem Kullanıldıysa;

Balaban Krem’i olması gerekenden fazla miktarda kullanmışsanız; herhangi bir aşırı doz sorunuyla karşılaşmanız pek olası değildir. Şayet bu kremi tavsiye edilen miktardan daha fazla kullanmışsanız; yine de eczacınıza ya da doktorunuzla görüşmekte fayda vardır. Bütün bu bilgiler ışığında Balaban Krem nedir? Sorusuna ayrıntılı bir şekilde yanıt verdik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu