Dekorasyon

Evinizi Olduğundan Daha Aydınlık Gösterecek Fikirler

Evinizde doğru renk kullanımı ve detaylarda göstereceğiniz biraz özenle olduğundan daha aydınlık bir ortam yaratmanız mümkün. Kışın kasvetli günlerinde renklerin etkisinden yararlanarak gün ışığından maksimum oranda yararlanın. İşte evinizi daha aydınlık gösterecek fikirler;

Renklerin Ne Söylediğini Doğru Okuyun

Renk scalasında soğuk renkler olarak tabir edilen mavi ve grinin tonlarının kullanımı yaşadığınız mekanları olduğundan daha geniş ve aydınlık gösterir. Ev dekorasyonunda tercihiniz sıcak renklerden yana ise sarı tonları mekanlarınıza sıcak bir hava katacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mobilya seçimlerinde bunaltıcı renklerden uzak durmanızdır.

Tavanlar İçin Farklı Renkler Deneyin

Tavan rengi kullanımında alışkanlıklarımız beyaz renkten yana olsa da farklı tonlarda soluk renkler denenebilir. Amacımız yaşadığımız alanı olduğundan daha büyük göstermek olduğundan beyaz renge alternatif olarak yeşil ve sarının çok açık tonlarını düşünebilirsiniz. İlgili Link ; Renkli Davet Sofrası Nasıl Hazırlanır? 

Ayrıntılara Özen Gösterin

Evinizin özellikle güneş görmeyen karanlık odaları için , ışığı odanın geri kısmına yansıtarak odanın daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Süpürgelikleri ve pervazları açık ve ışığı yansıtan renklere boyayın.

Renk scalasında soğuk renkler olarak tabir edilen mavi ve grinin tonlarının kullanımı yaşadığınız mekanları olduğundan daha geniş ve aydınlık gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu