Aşk ve CinsellikErkek Dünyası

Erkek Cilt Bakımına Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Erkekler son yıllarda cekici ve şık görünmek adına en az kadınlar kadar görünümlerine dikkat ediyorlar. Bir erkek için etkileyici görünmenin yolu temiz ve sağlıklı bir cilt görünümünden başlıyor. Erkek cilt bakımına ilişkin doğru olduğunu düşündüğümüz yalnışları  Billy Jealousynin Türkiye Temsilcisi İsmail Burduroğlu’ndan öğrendik. 

Erkek Cildi Nemlendiriciye İhtiyaç Duymaz

Erkeklerin nemlendiriciye ihtiyacı olmadığı söylemi tamamen yalnıs hatta cildin ileriki yaşlarda genç görünmesini engelleyecek tehlikeli bir söylemdir. Erkek cildi derisi kadın cildine göre daha katmalı ve daha kalındır. İlgili Link: Erkekler İçin Yüz Şekillerine Uygun Saç Modelleri

Erkekler ciltleri için doğru nemlendirici kullanımı sayesinde güneşin cilt üzerinde oluşturduğu olumsuz etkileri ortaadan kaldırken kanser oluşumunun da önüne geçmiş olurlar.

Sakalların Yıkanmasına Gerek Yoktur!

Sakallarınız da aynı saçlarınız gibi yağlanır ve dış ortamdaki kiri ve yağı barındırarak kötü bir görünüm yaratabilir.  Sakallarınızın temiz ve sağlıklı görünmesi için sakal temizleycileri düzenli olarak kullanmanız gerekir. Sakal temizleyicileri aynı zamanda istenmeyen kokuları ve bakteri oluşumunu engeller.

Bir erkek için etkileyici görünmenin yolu temiz ve sağlıklı bir cilt görünümünden başlıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu