Aşk ve İlişkilerAşk ve Cinsellik

Mükemmel Flörtün Arkasındaki Bilim

Mükemmel Flörtün Arkasındaki Bilim

İki kişi arasındaki kimya, harika bir kişilik ve şık bir tarzın birleşiminden çok daha fazlasına ihtiyaç duyar… İşte fiziksel çekimin ardındaki biyoloji hakkında yapılmış en son araştırma. Bazen flört etmek korkutucudur ama bizim vereceğimiz birkaç bilimsel sır sayesinde aşktaki şansınız ciddi şekilde değişebilir. Eros daha okunu atamadan siz bunları uygulamaya başlayın. İlgili Link: Kıskançlık Kontrol Altına Alınmazsa İlişkilerde Sorun Yaratıyor 

Sol Taraf

Beğendiğiniz kişi ile isten sonra bir içki içmek için mi buluştunuz? Çabuk! Hemen o sizin sol tarafınızda kalacak şekilde oturun çünkü sağ kulak avantajı diye bir şey var! Uzmanlar insanların kendileri ile sağ kulakları aracılığı ile iletişim kurulmasını tercih ettiklerini keşfettiler çünkü sağ kulakla duyulan bilgiler beyne daha kolay işleniyorlar ve görevlerini daha çabuk yerine getiriyorlar. Yani bu sayede birbirinizle daha uyumlu iletisim kurar ve karşınızdakini daha çabuk etkileyebilirsiniz,

Peki nasıl mı diye sordunuz? Uzmanlar gece kulüplerine giden insanların davranışlarını gözlemledikleri bir araştırmada 176 kişiden sigara istemişler ama bunu yaparken bazılarının sağ kulağına, bazılarının ise sol kulağına doğru konuşmuşlar. Bilim adamları sağ kulaklarına seslendikleri kişilerden sigara almalarının daha kolay olduğunu fark etmişler. Sağ kulaktan duyulan bilgilerin beyin tarafından daha iyi algılandığı ise bilinen bir gerçek.

Bol Kahkaha

Erkeklerin kız tavlamaya çalışırken ellerindeki en önemli kozlardan birinin iyi bir mizah anlayışı olduğunu hepimiz biliriz ama artık bu bilimsel olarak da kanıtlandı. Bilim adamlarının en son yaptıkları araştırmalarda kadınların biyolojik olarak kendilerini güldüren erkekleri daha çekici bulmaya eğilimli oldukları ortaya çıktı. Her şey beyinlerimizin nasıl çalıştığı ile ilgili. Bu araştırmada 22 kız ve 22 erkek çocuğun beyinleri komik video klipler izlerken tarandı ve bu sırada kızların beyinlerinde erkeklerinkinden daha fazla faaliyet olduğu anlaşıldı. Ayrıca kızların bu klipleri izlerken daha çok eğlendikleri ve pozitif duygular içinde oldukları belirlendi. Yani kısaca, biz kadınlar hem de küçük yaşlardan itibaren kahkahaların önemini daha iyi biliyoruz.

Ayrıca uzmanlara göre biz kadınlar yaşamımızı paylaşacağımız kişiyi seçerken de mizaha erkeklerden daha ağırlıklı olarak önem veriyoruz çünkü beynimizdeki ödül kısmını çalıştıran devreler biyolojik olarak mizaha daha iyi cevap veriyor.

Flörtleşmek Nedir

Tercihler

Doğum kontrol hapları son yapılan bir araştırmaya göre beğendiğimiz erkek tipini değiştirerek kimi daha çekici bulacağımızı etkileyebiliyorlar. Araştırmacılar kadınlara doğum kontrol hapı kullanırken ve kullanmazken çeşitli erkek fotoğrafları göstererek hangileri ile uzun süreli ilişki düşünebileceklerini sordular. Doğum kontrol hapı kullanan kadınların erkek hatları yani büyük çeneler, çok belirgin kaslar ve köşeli yüzleri tercih etmedikleri görülmüş.

Erkeklerin kız tavlamaya çalışırken ellerindeki en önemli kozlardan birinin iyi bir mizah anlayışı olduğunu hepimiz biliriz ama artık bu bilimsel olarak da kanıtlandı. Bilim adamlarının en son yaptıkları araştırmalarda kadınların biyolojik olarak kendilerini güldüren erkekleri daha çekici bulmaya eğilimli oldukları ortaya çıktı.

 

Keyifli Bir Sohbet

Keyifli bir sohbetin ne kadar önemli oldugunu hepimiz biliyoruz ama Kanada’da yapilan bir araştırmaya göre kalin sesli erkekleri daha çekici buluyoruz. Daha dogrusu hepimiz degil sadece kısa süreli bir ilişki arayan kadınlar NEDEN Mİ? Cünkü kalın sesli erkekler aldatmaya daha meyilli ve eger uzun surell baglilik için kendinizi daha hazır hissetmiyorsanız bu erkekleri daha çekici bulmanız daha muhtemel.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu