Aşk ve İlişkilerErkek Dünyası

Erkekler İçin Yüz Şekillerine Uygun Saç Modelleri

Erkekler için yüz şekillerine uygun saç modelleri arasından seçim yapmak en doğru olandır. Kadınlarda olduğu gibi erkekler de kendi yüz şekillerine uygun modeller arasından seçim yaparak daha kusursuz ve etkileyici görünebilirler.

Erkek Yüzü

Yüz şeklinize uygun saç modelini seçerek saçlarınız ve yüz hatlarınız arasında kusursuz bir uyum da yakalarsınız. Her zaman kusursuz ve yakışıklı görünmek için saç kesiminizi yüzünüzdeki kusurlu hatları gizleyecek şekilde yaptırmalısınız. Bunun için seçtiğiniz kuaför de çok önemli. Alanında uzman ve tecrübeli bir kuaför her zaman sizin yüz hatlarınıza en uygun saç modelini seçmenize yardımcı olur. Yüz tipleri sizin de bildiğiniz gibi dikdörtgen, kare, yuvarlak, oval ve üçgen şeklinde sıralanır. Tüm bu yüz tiplerine en çok hangi saç modelinin yakıştığını merak edenler için örnekler hazırladık. İlgili Link: Erkek Cilt Bakımına Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Yüze Uygun Saç Modeli

Dikdörtgen Yüz Şekli

Dikdörtgen yüz şekline sahipseniz alnınızı örten bir saç modelini tercih etmelisiniz. Üst kısmı uzun, yan tarafı da kısa saç modellerinden ise kesinlikle uzak durmalısınız. Bu yüz şekline sahip olan erkeklerin favori bırakması da gerekir. Çünkü uzun favoriler yüzün uzunluğunun gizlenmesine yardımcı olur.

Dikdörtgen Yüz Şeklinew Uygun Saç Modeli

Kare Yüz Şekli

Kar yüz şekline sahip olan erkekler saçlarının yan kısımlarını kısa üst bölümlerini de uzun bırakmalıdır. Hatta üst kısımdaki saçlar havaya kaldırıldığında kare yüz hatları dengeli bir görünüm kazanır. Bu yüz şekline sahip olan erkekler, kahküllü modellerden ise her zaman uzak durmalıdırlar.

Kare Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak yüz şekline sahip olan erkekler de yüzlerini ovalleştirecek modelleri seçmelidir. Fazla hacimli, kahküllü ve kabarık saçlar her zaman yüzü daha yuvarlak gösterdiği için bu modellerden kaçınmaları gerekir. Bu yüz şekli için en ideal modeller, düz ve uzun tarzdakilerdir. Favorileri az bırakarak, saçları geriye doğru yatırarak da kullanabilirler.

Doğru Bir Saç Modeli ancak düzgün bir cilt görünümü ile tamamlandığında harika bir etki yaratır. Erkek Cilt Bakımına Dair Doğru Bilinen Yalnışlar Nelerdir Öğrenmek İçin Linki Tıkla!

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Erkek Saçı Modeli

Oval Yüz Şekli

Oval yüz şekli, kadınlarda da erkeklerde de en ideal yüz tipi olarak kabul edilir. Bu yüzden de bu yüz şekline sahip olan erkekler saç modeli konusunda hem şanslı hem de özgürdürler. Düzgün ve kusursuz hatlara sahip oldukları için de en iddialı modellerden kısa saç kesimlerini de rahatlıkla seçebilirler.

Oval Yüz Şekline Uygun Saç Modeli

Erkekler için yüz şekillerine uygun saç modelleri arasından seçim yapmak en doğru olandır. Kadınlarda olduğu gibi erkekler de kendi yüz şekillerine uygun modeller arasından seçim yaparak daha kusursuz ve etkileyici görünebilirler.

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen yüz şekline sahip olan erkekler için de en ideal modellerden biri, üst ve yan kısımların hacimli bırakıldığı kısa kesimlerdir. Bu sayede üçgen yüz şekli ovale yaklaşır.

Üçgen Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu