Sağlıklı YaşamUzman Yazıları

Diş Beyazlatma Uygulamaları

Bembeyaz ve ağzımızı her açtığımızda ışık saçan dişlere sahip olmak herkesin hayali. Elbette bu basit istek her zaman çok kolay elde edilemiyor. Bazen diş yapımız, bazen gün içinde tükettiğimiz atıkların diş üzerinde yarattığı etkiler istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor.

Sağlıklı ve çekici dişlere sahip olmak için Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu çeşitli yöntemler öneriyor. Çeşitli uygulamalar hakkında tüm merak edilenleri anlatıyor.

Diş Üzerindeki Lekelerinizle Vedalaşın

Gün içinde tükettiğimiz çay kahve ve sigara diş minesi üzerinde sarı bir tabaka oluşturarak çirkin bir görüntü yaratır. Diş Beyazlatma yöntemleri sayesinde dişlerinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Çağdaş Kışlaoğlu Kimdir?
Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

Diş Beyazlatma beyazlatıcı jeller kullanılarak dişlerin içerisine birikmiş olan atıkların temizlenmesi ve leke görünümünün ortadan kaldırılması işlemidir. Beyazlatma işlemi kişinin diş minesinin rengiyle uyum sağlayacak şekilde yapılır. Diş Beyazlatma işlemi esmer tenli kişilerde daha belirgin sonuçlar vermektedir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Ne  Kadar Dayanır?

Diş Beyazlatma işleminin süresi alışkanlıklarınıza azğız bakımınıza gösterdiğiniz özene göre değişiklik gösterebilir.

Porselen Lamina

Tırnak kalınlığında tercih edilen renk ve boyda özel olarak hazırlanan porselen tabakanın dişin ön yüzüne yapıştırılması ile monte edilen yöntemdir.  Bu yöntem ile diş yüzeyi üzerinde pürüzlendirme yapılarak başarılı bir sonuç elde edilir. İlgili Link: Diş Eti Kanamasının Nedenleri

Full porselen kaplamalar

Bu konuda yapılan araştırmalar sonucunda artık kaplama dişlerde hatta köprülerde dahi metalsiz porselenler kullanarak dişin doğal yapısını birebir taklit edebilen ve ışığı geçirebilen sabit protezler yapmak mümkün hale gelmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu