Gündem

Danışmanlık Yaparak Para Kazanmak

Aslında insanlık tarihi kadar eski bir kavram olan danışmanlık, insanların birbirleriyle fikir alışverişinde bulunma ihtiyacından doğmuş ve günümüze gelmiştir. Her insanın, her konuda uzman olması elbette mümkün değil. Her insan etrafındaki kişilerin fikirlerine, yönlendirmelerine ihtiyaç duyar. Atalarımız der ki; ‘’Bin bilsen bile bir bilene danış.’’ Eski zamanlardan günümüze fikir dayanışmaları olarak gelen bu konu, günümüzde artık bir meslek dalı haline gelmiştir.

 

 

Danışmanlık Mesleği ile İlgili Bilgiler 

 

Günümüzde oldukça popüler bir meslek olarak karşımıza çıkan danışmanlık, ilgiyle karşılanarak insanların hayatlarına olumlu şekilde dokunmaya devam ediyor. Danışmanlık mesleğini yapan kişinin o alanda uzmanlaşmış olması gerekiyor. Danışmanlık denildiğinde psikolojik danışmanlıktan, sağlık danışmanlığına, eğitim danışmanlığından spor danışmanlığına kadar pek çok meslek grubu bulunmaktadır.

 

İlgili Link: Dünya Ülkelerindeki Tuhaf Yasalar

 

Spor Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak 

 

Bu danışmanlar, kişiye özel beslenme planı, kilo alma ve verme, herhangi spor sonrası bir sakatlık sonrası uygulanacak çalışmaları belirleme gibi çalışmalarla danışmanlık hizmeti alan kişiye yardımcı olur. Bu işi yapabilmek için alanında uzman olmak önemli bir kriterdir.

 

Yönetim Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak 

 

Yönetim danışmanlığı yapan kişiler, şirketler tarafından oldukça ihtiyaç duyulan bir uzmandır. Çünkü pazardaki rekabet ortamı artıyor, kişilerin çalışma stilleri değişiyor ve buda yönetim danışmanlığı mesleğini ortaya çıkarıyor. Bu danışmanlığı yapan kişilerin görevi; alanında uzman kişiler tarafından uygulama yöntemleri ile ilgili sorunların belirlenmesi bunların araştırılması ve çözülmesi alanında yapılan hizmetlerdir.

 

Evlilik Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak 

 

Günümüzde artış gösteren boşanma oranları nedeni ile evlilik danışmanlığı mesleği çoğalmıştır. Evliliğinde sorun yaşayan kişiler, kendi aralarında bir çözüm bulamadıklarında, danışmana giderek problemlerini çözmeye çalışıyorlar. Evlilik danışmanlığı yapabilmek için belirli eğitim ve sertifika programları var. Bu eğitimlere katılabilmek için psikoloji, tıp yada çocuk gelişimi mezunu olmak gerekiyor.

 

Sanat Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak 

 

Çeşitli kurum kuruluş, müze ve sergiler için çalışan sanat danışmanları, sanat üzerinde uzmanlaşmış ve bu alanda hizmet veren insanlardır. İnsanlar sanat danışmanı olan bir kimseden, evlerini veya ofislerini dekore etmelerini isteyebilir. Veyahut koleksiyonerler için uygun eser bularak; bu eserin özellikleri, teslimatı gibi konularla ilgilenirler.

 

Aslında insanlık tarihi kadar eski bir kavram olan danışmanlık, insanların birbirleriyle fikir alışverişinde bulunma ihtiyacından doğmuş ve günümüze gelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu