Diyet ve Sağlıklı Beslenme

4 Adımda Sağlıklı Yaşamın Sırları

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hepimiz fazla kilolardan kurtulmak için türlü yollar deneriz. Etrafımızda her gün gördüğümüz kişiler gibi hafif olmak, ince ve fit bir vücuda sahip olmanın hayalini kurarız. Şok diyetler, 21 gün, 7 gün gibi saçma listeler ile sonuca ulaşamamış olmanın hüsranıyla yeni yollar aramaya koyuluruz.

 

 

Yürüyüş Yapın

 

Her gün günlük hayatın yoğunluğuyla yorgun düşeriz. En azından hafta sonları yada hafta içi iş arasında evdeyseniz küçük egzersizler yapın. Dışarıda iseniz en az yarım saat yürüyüş yapmaya özen gösteriniz. Buda düzenli olarak yapmaya çalışın. Bu sayede daha verimli bir sonuç alabilirsiniz. Günün belirli saatinde bunu uygulamaya çalışın.

 

Ekmek, Pasta ve Tatlıdan Uzak Durun

 

Beyaz ekmek yerine tahıllı, çavdarlı, kepekli vb. ekmek tüketin. Tatlıdan olabildiğince uzak durun, tatlı tüketmek şeker hastalığına ve diğer bazı hastalıklara davetiye çıkarıyor. Şekerin insan sağlığına etkisi oldukça fazladır. Bunun için bu detaya mutlaka önem verin ve gerekli adımı atarak şekerden uzak durun. Yemek istiyorsanız da az bir şekilde tüketin. Buda sağlığınızı tam bir şekilde koruyacaktır.

 

Kendinize Tabak Hazırlayın 

 

Örnek olması açısından kendi tabak biçimim;
1 dilim kepekli ekmek
4 dilim domates
4 dilim peynir
3 tane yeşil/siyah zeytin (tuzsuz)
1 tatlı kaşığı reçel/pekmez
1 bardak şekersiz çay

 

Bu şekilde düzenli bir beslenme programı oluşturabilirsiniz. Kısa sürede faydasını göreceksiniz. Karbonhidrat gıdalardan da uzak durun. Sağlıklı beslenmek hem cildiniz için hem de vücudunuz için önem taşır. Kendinizi daha dinç hissedersiniz.

 

Şeker ve Tuzu Hayatınızdan Çıkarın

 

Bu yöntemlere sıkı sıkıya bağlı olmanın en iyi yolu şu iki kavramı hayatınızdan çıkarmaktan geçer; şeker ve tuz ikilisi. Hayalini kurduğunuz fit ve ince vücuda sahip olmanın vereceği en büyük destek mutlaka hayatınızdan çıkarmak olacaktır.

 

İlgili Link: Şeker Bağımlılığı

 

Tüm bu detaylara önem verdiğinizde kendinizi sağlıklı bir hayat içerisinde bulabileceksiniz. Buda yaşam kalitenizin artmasına yardımcı olacaktır. Gün içerisinde yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeli ve olabildiğinde organik beslenmelisiniz. Bunu hem kendiniz hem de aileniz için düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

 

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hepimiz fazla kilolardan kurtulmak için türlü yollar deneriz. Etrafımızda her gün gördüğümüz kişiler gibi hafif olmak, ince ve fit bir vücuda sahip olmanın hayalini kurarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu