Teknoloji

Airblock Modüler ve Programlanabilir Drone

Gün geçmiyor ki yeni bir Drone prototipi ortaya çıkmasın. Takla atanı, rüzgara mukavemetlisi, uzun menzillisi, darbeye dayanıklısı vs. Bugün ise size Kickstarter’da yayınlanan yeni bir Drone projesini tanıtalım.

 

Airblock, diğer dronelardan farklı olarak modüler yapısı ve programlanabilme özelliği ile öne çıkıyor.

 

Modüler yapı şu demek; toplamda 7 parçadan oluşan dronenunuzu farklı şekillerde monte ederek araba, hovercraft ve daha farklı araçlara dönüştürebiliyorsunuz. Programlanabilme özelliği sayesinde ise kod bilginizi konuşturarak ortaya çıkaracağınız cihaza istediğiniz şeyi yaptırabiliyorsunuz.

 

Üreticileri Airblock’unuza verebileceğiniz şekillerden bir kaç örneği projede paylaşmışlar. Ancak; yine de ihtimallerin önü açık ve gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.

 

Airblock’a modüler özelliğini kazandıran şey parçaların manyetik alan sayesinde birbirine tutunması. Ortada bir ana ünite var. Ünite altıgen şeklinde ve altıgenin yüzeyleri manyetik özellikte. Bu şekilde parçaları kolayca tutturabiliyorsunuz.

 

İlgili Link: Teknolojideki Gelişmelerin Günlük Hayata Yansımaları

 

Airblock 8 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygun olduğunu belirtmiş.

 

Hareket kabiliyeti açısından yükselme, alçalma, ilerleme, gerileme, manevra, yanlamasına uçuş, hassas ayar ve yavaş hareket özelliklerine sahip. Ayrıca bazı gelişmiş hareket kabiliyetleri de var ve kodlama ile modifiye de edilebiliyor. Havada, yerde ve suda hareket edebiliyor. 10 metre mesafeye kadar çalışabiliyor ve 5 metreye kadar yükselebiliyor. 6 dakikaya kadar uçma süresi var. Pili değiştirilebiliyor.

 

Bir adet Airblock sahibi olmak ve “yetişkinler için oyuncaklar” sınıfına da giren böyle bir drone’a sahip olmak isterseniz bunun size maliyeti 99 dolar.

 

Modüler yapı şu demek; toplamda 7 parçadan oluşan dronenunuzu farklı şekillerde monte ederek araba, hovercraft ve daha farklı araçlara dönüştürebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu