GündemYaşam

Yeni Çıkan Kitaplar

Kitaplar her zaman okunan ve her bireyin kendisinden bir şeyler bulduğu yapıtlardır. Kitap okumak hem ruhu hem de bedeni dinlendirir. Bu nedenle uzmanlar haftada 1 kitap okumanın gerektiğini söyler. Kitap okuyanlar ile okumayanlar arasında hem kültürel hem de bakış açısı anlamında çok fazla farklılık görülür. Bu nedenle mutlaka her yaştan çocuk yâda yetişkinin kitap okuması kişisel gelişimleri için gerekli olan etkenlerden biridir.

Yeniden Derlemeler

Kitaplar arasında okuyacak bir şeyler bulamayanlar için en yeni çıkan kitapları derledik.

– Rudin İlk Aşk- Turgenyev

Yazar bu kitabında serflerin yaşantısını, toprak sahibi soyluların aşklarını, Zayıf ile iradeli Rus aydınlarını ve kendisini yakın hissetmediği radikal genç kuşağı gerçekçi bir dil ile anlatmış. Aynı zamanda tarafsız olarak konu edeceğini düşündüğü tüm yaşantıları da kitabına aktarmıştır. Kitap etkileyici ve çarpıcıdır. Her okuyucunun hoşuna gidecek türden bir yapıttır.

– Son Av- Jean-Chritophe Grange

Komiser olan Niemans ve yardımcısı Ivana Bogdovic ile şehrin Alsace bölgesinde acımasızca işlenen bir cinayeti çözmek için yola koyulur. Kendi karanlık geçmişlerini de yanlarında götürdüklerinden habersizlerdir. Kara orman içerisinde saklanmakta olan bir sırrı çözmek için bu işin peşine düşerler. Kitap Nazi Almanyasına kadar uzanan her anı sürprizler ile dolu bir gerilim yapıtıdır.

– Psikiyatrist- Wulf Dorn

Şiddet mağduru olan bir hastayı konu alan kitaptır. Psikiyatrisi Ellen Rothun kâbusu haline nasıl geldiğini ve kara Adam dediği kişi tarafından sürekli olarak izlendiğini iddia eden hasta, gizemli biçimde ortada herhangi bir iz bırakmadan kaybolur. Şimdi daha da korkuları ile yüzleşen Ellen, hayatını mahvetmek üzerine yol aldığı anları kaleme ustaca dökmüştür.

Havada Bulut – Sait Faik Abasıyanık

Sevilmemiş ve çok üzülmüşlerin kitabı olan havada bulut aynı zamanda sarhoşların, güzelken çirkine dönenlerin, okumuşların ve iç rahatsızlıkları bulunanların tüm yaşantılarını ele alan bir başyapıt. Hayvanlar ile konuşanların anlattıkları sizi rahatsız edecek fakat kitap içerisinde kendinizden mutlaka bir parça bulacaksınız. Sait Faik Abasıyanık’ın birkaç kitabının birleşimi olan bu eser kitap raflarında yerini aldı.

– Sarmal- Murat Ağırel

Kitap kırmızı kedi yayınevi tarafından 2020 yılının şubat ayınca çıkarılmıştır. Kitap içerisinde parça parça devleti ele geçirenlerden, bürokrasi oyunlarına, yalan kadro açıklamalarından, siyasal İslam adı altında oynanan tüm oyunlara açıklık getiriyor. Yazarın ustaca ve cesurca kaleme aldığı bu kitap her rafta olması gereken cinsten bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu