YaşamTeknoloji

Hırsız Alarm Sistemleri

Güvenlik sektörü her geçen gün yeni teknolojiler ile karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de hırsız alarm sistemleri ve güvenlik kameralarıdır. Alarm sistemleri daha çok banka ve kuyumcularda kullanımı yapılsa da artık evlerde ve her iş yerinde kullanımı mecbur hale gelmiştir. Bu sistemler hırsızlık, gasp, kundaklama ve diğer tüm kötü niyetli insanları durdurmak ve caydırmak için kullanılır. Mekanlarda yaşanabilecek tatsız olayların anında önüne geçen bu sistemler sayesinde can ve mal güvenliğinizi koruyabilirsiniz. Günümüzde yaşanan hırsızlık ve gasp durumları artmıştır. Bu  nedenle bu istemler site girişlerinde, fabrikalarda, evlerin kapılarında hatta araçlarda daha sıkça kullanılır.

Hırsız Alarm Sistemlerinin Çalışma Prensipleri

Yaşam alanlarının ve iş yerlerinin en büyük koruma sistemlerinden biri olan hırsız alarm sistemleri, şüpheli durumlarda devreye girer ve yüksek sesle sinyaller gönderir. Bu sinyaller sadece  yakın çevreden duyulmaz. Ev ya da iş yeri sahiplerinin cep telefonlarına, firmaya ve polise sinyaller gönderir. Firmamızdan alacağınız her hizmet için ücretsiz keşif hizmetleri sağlıyoruz. Sinyaller tarafımıza ulaştığı an ücretsiz keşif hizmetleri saplamaktayız.

Alarm sistemleri sadece hırsızlık için kullanılmaz, bunun yanında yangın, elektrik kaçağı ve gaz kaçağı gibi durumlarda da devreye girer. Bu tür durumlarda ev sahiplerinin cep telefonlarına bildirimler iletilir. Gerektiği noktada polislerden de destek alınır.

Hırsızlık ve gasp için ise yüksek seste alarm çalar ve yine ev sahipleri konu ile laakalı olarak anında bilgi sahibi olur.

Hırsız Alarm Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Hırsız alarm sistemleri her alan ve her mekan için kullanıma uygun bir teknolojidir. Şifre ve kilitleri sayesinde hırsızları caydırır.

Bu sistemler yangın  için kullanılacaksa daha çok fabrikalarda, atölyelerde, toplu yaşam alanlarında kullanılır. Dumanları algılayarak sirenlerini çalar ve bu konuda gerekli bilgilendirme butonları sayesinde kişileri bilgilendirir. Bazı sistemlerde yangın söndürme özelliği de mevcuttur. Dumanı algılayan sistem hemen su bariyerlerini açar böylece yangının başladığı alan kısa sürede söndürülmüş olur.

Gaz kaçağı sistemleri, bu sistemler olası büyük patlamaların önüne geçen en önemli gelişmelerden bir tanesidir. Lokanta mutfaklarında, öğrenci yurtlarında, okullarda, petrol gibi alanlarda sıkça kullanılır. İnsanların ilk etapta algılayamadığı gaz kaçaklarını hemen tespit eder ve gerekli bilgilendirmeleri yapar.

Hırsız alarm sistemleri, bu sistem ile beraber panik butonları da vardır. Panik butonlarına basıldığı zaman anında polis devreye girer ve adres tespitleri yapılır. Gasp, kundaklama, cana kast ve hırsızlık gibi durumlarda devreye girer.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu