Gündem

Yengeç Burcu Taşı Nedir? Özellikleri

Birçok özelliklere sahip olan yengeç burcu taşı bu nedenle en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer alıyor. Genel sağlık açısından pek çok faydalar sağlaması sebebiyle uzmanlar tarafından da tavsiye edilen doğal taşlar arasında yer alıyor. İnci değerli taş familyasında yer alan yengeç burcu taşı daha çok inci beyazı ve gümüş renk tonundan tercih ediliyor. Güneş’i temsil eden bu kaliteli doğal taş kullanımı oldukça kolaydır. Daha çok kolye, yüzük ve bileklik tarzından kullanılabiliyor. Yengeç Burcu için en uygun olan doğal taşlar ise Siyah kiyanit ve Ay taşıdır. Bu her iki doğal taş günlük stres, yorgunluk, ruhsal gerginlik gibi birçok sorunların giderilmesine destek oluyor.

 

 

Yengeç Burcu Doğal Taşlar

 

Yengeç burcu taşlarından ay taşı, isminden de anlaşılacağı üzere ay gezegeninin enerjisi üzerinden doğru bir şekilde ilişkilidir. Bu bakımdan düzenli olarak kullanıldığında bireylerde sezgi gücünün yükselmesini sağlıyor. Bu doğal taş ile iletişim kurulması beraberinde daha mantıklı ve sağlıklı kararların alınmasını sağlar. Daha çok bayanlar tarafından tercih edilse de erkekler tarafından da kullanılabilir.

 

İlgili Link: Temiz Ve Sağlıklı Bir Gelecek Doğaya Olan Saygıdan Başlar

 

Dileklerin, arzuların daha hızlı ve yerinde gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Ay taşı pozitif yönde değişim oluşturulmak istenen yaşamın bu kapsamda daha hızlı bir şekilde hedefe ulaşılmasına yardımcı oluyor. En zorlu dönemlerde ve özellikle de geçmiş dönemlerde maruz kalınan zorluk süreçlerin daha kısa sürede ve kalıcı olarak zihinden silinmesini sağlar. Ay taşı kullanıcıların pozitif bir yaşama sahip olmasını destekler.

 

Yengeç Burcu Taşlarının Faydaları

 

Yengeç Burcu doğal taşlar sadece bireyler açısından değil, bireylerin yer aldığı çevre açısından da pozitif bir enerji oluşmasını sağlar. Kullanıcılarda meydana gelen negatif enerjinin daha hızlı bir şekilde emilmesini sağlar. İş ve sosyal hayatta pozitif bir bakış açısı meydana gelmesine destek olur. Konut ortamlarında meydana gelen negatif enerjilerin yok olmasını sağladığı gibi ortamdaki bireylerin daha canlı ve neşeli bir ruh haline sahip olmasına yardımcı olur. Gün boyu hedeflenen aktivitelerin daha pratik bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Olası güçlükler karşısında daha yüksek bir performansa sahip olunmasına yardımcı oluyor.

 

Güneş Yükseleni Yengeç Olan Kullanıcılar İçin Doğal Taşlar

 

Yükselen burcu Yengeç olan bireyler için en ideal doğal taş Ay taşıdır. Bu kategoride yer alanlar olaylara karşı daha temkinli bir yaklaşım sergileyebiliyor. Bu da sorunlardan daha geç zamanlı çıkılmasına ve daha çok yıpranmaya neden olabilir. Ay taşı doğal taş ile iletişim kurulması durumunda bu gibi durumlar ortadan kaldırılır. Kullanıcılar olaylar karşısında daha güçlü bir ruh haline sahip olabilir. Evrenin kuralları kapsamında hareket ederek başarıya daha erken sürede erişebilir.

 

Ay taşı kullanıcıların evren ile kusursuz bir şekilde iletişim kurmasını sağlar. Bu bakımdan da evrenin ritmik hareketleri üzerinden sağlıklı ve bilinçli bir şekilde hareket edilmesine destek olur. Ay taşı enerjisi üzerinden henüz yeni girişimlerde bireylerin kendilerini daha iyi hissetmesi ne pozitif yönde neticeler almasını sağlar.

 

Ay Yükseleni Yengeç Olan Kullanıcılar İçin Doğal Taşlar

 

Ay yükseleni Yengeç olan kullanıcılar özellikle günlük gereksinimlerini gidermek konusunda oldukça iddialıdırlar. Bu katalogda yer alanlar duygusal yönden sınırları geçme ve kendilerini geliştirme konusunda da iddialıdırlar. Ay burcu yengesi hem eşyaların içerisinde ve hem de konut ortamında kullanıcıların kendilerini daha güvende hissetmesine yardımcı oluyor. Ev ortamında pozitif yönde duyguların meydana gelmesi sağlanır. Chrysocolla, ortamdaki negatifliklerin yok olmasını, denge ve huzur meydana gelmesini sağlar. Duygusal güvenlik açısından özellikle geçmişe saplanılması durumunda yer alınan ortamda bir çeşit pembe turmaline yer verilmesi tavsiye edilir. Kalbin yumuşaması sağlanır.

 

Aynı zamanda kullanıcıların hizmetinde yer almayan eşyaların kolay bir şekilde terkedilmesine yardımcı olur. Şartsız sevgi çatısı altında toplanmak için özellikle Rhodonite ve Chrysoprase doğal taşı üzerinden iletişim kurulabilir. Kırmızı renk tonundan Jasper doğal taşı üzerinden özellikle meditasyon eylemlerinde yüksek enerji elde edilebilir. Vücutta biriken negatif enerjiler daha hızlı bir şekilde yok edilebilir.

 

Birçok özelliklere sahip olan yengeç burcu taşı bu nedenle en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer alıyor. Genel sağlık açısından pek çok faydalar sağlaması sebebiyle uzmanlar tarafından da tavsiye edilen doğal taşlar arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu