Gündem

Taşınma Stresi ile Baş Etme Yöntemleri

Taşınmak, birçok kesim için stres ve endişe yaratan konuların başında gelecektir. Bunun en önemli nedeni, çevreden duyulan kötü taşınma tecrübeleridir. Kötü deneyimler, taşınma öncesinde hemen herkesi haklı olarak strese sokacaktır. Bu endişe duygusunu yaşamamak için önerilen, güvenilir firmalardan alınacak taşınma hizmeti olacaktır. Ayrıca taşınma öncesinde kıymetli eşyaların önceden paketlenmesi de taşınma stresini azaltacak konuların başında gelecektir. Profesyonel çalışan nakliye şirketleri, eşya taşıma sigortası yapacaklarından, eşyaları kendileri paketleyecektir. Bu firmaların yapacağı eşya paketlemede kullanacağı koliler tek kullanımlık ve yeni kolilerdir. Sağlam yapılacağından hasar alma ihtimalleri son derece zayıf olacaktır. Bu nedenle, taşınacak olan kişinin ambalaj yapması önerilmeyecektir. Kişisel imkanlarla yapılan eşya ambalajları, yırtıldığı zaman sigorta kapsamında olmayacaktır.

 

Taşınma Günü Öncesinde Yapılacak Hazırlıklar 

 

Taşınma günü öncesinde yapılacak hazırlıkların başında, nakliye firmasının belirlenmesi gelecektir. Sektörde deneyimli olan ve olumlu müşteri yorumları almış olan nakliye firmaları ile çalışmak her zaman daha güvenilir olacaktır. Firma seçimi sonrasında, kişisel kullanım eşyaları ve kıymetli eşyalar dışındaki her türlü eşya paketlenmesi nakliye firmasına bırakılmalıdır. Kurumsal firmalar, taşınmadan günler öncesinde ev ziyareti yaparak, eşyaların durumu hakkında bilgi edinirler. Bu bilgiler ışığında taşınma günü yeterli sayıda koli ve gerekli olan alet çantası getirilecektir. Uygun büyüklükte seçilecek nakliye aracı ile eşyalar muntazam bir şekilde taşınmış olacaktır. Günler öncesinden başlayan bu çalışmalar, taşınma günü stresini de yok edecektir.

 

İlgili Link: Ev Değiştireceklere Altın Değerinde 12 Pratik Öneri

 

Sigortalı Taşımanın Önemi

 

Sigortalı eşya taşımacılığı, eşyaların taşınma sırasında hasar alma ihtimaline karşı firmanın sunduğu en büyük güvencedir. Eşyaların dikkatlice taşınması, eşyanın cinsine uygun paketlenmesi, hasar alma ihtimalini oldukça azaltacaktır. Tüm bu önlemlere ek olarak, değerinde yapılacak sigortalar da taşınma günü stresini azaltacak faktörler arasındadır. Kurumsal çalışan pek çok firma, sigortalı eşya taşımacılığı yapmaktadır. Ayrıca evleri yüksek katlarda olanlar ya da binalarının girişleri dar olanlar da taşınma günü yaşayacağı zorlukları düşünerek endişe duyacaklardır. Bu nedenle, firma seçiminde asansörlü taşıma sistemleri olan firmalara yönelmek bu endişeyi hafifletecek unsurlar arasındadır. Güvenilir ve deneyimli firmalarla nakliye işleminin gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

 

Taşınmak, birçok kesim için stres ve endişe yaratan konuların başında gelecektir. Bunun en önemli nedeni, çevreden duyulan kötü taşınma tecrübeleridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu