Teknoloji

Microsoft Edge, En Popüler İkinci İnternet Tarayıcısı Ünvanını Aldı

Internet Explorer’ın yerini geçtiğimiz yıllarda alan Microsoft’un yeni internet tarayıcısı Microsof Edge ile ilgili bir çok haber paylaşılıyor. Bugün ise hakkında yazılan haberlerden en çarpıcı olacak bir haber ile yine gündemimize gelen Microsoft Edge, dünyanın en popüler ikinci tarayıcısı ünvanını eline aldı.

 

Geçtiğimiz aylarda yeni logosuyla birlikte tekrar adından söz ettiren Microsoft Edge, dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi olan Mozilla Firefox’u geride bıraktı ve ikinci olma başarısını gösterdi. Birinci sırada ise büyük bir farkla neredeyse internet kullanıcılarının yüzde 70’inin kullandığı Google Chrome bulunuyor.

 

Listenin ilk sırasında bulunan Google Chrome tahmin edeceğiniz üzere diğer tüm tarayıcılara ezici bir üstünlük kuruyor. 2020 yılının Mart ayı verilerine göre Google Chrome’un pazardaki payı yüzde 68,50 durumunda. Bu oran neredeyse her 10 kullanıcıdan 7’sine tekabül ediyor. Google Chrome, gerçekten de bu başarısının hakkını vermiyor değil. Mozilla Firefox’u geride bırakıp ikinciliğe oturan Microsoft Edge ise Mart 2020 itibariyle pazarın yüzde 7,59’unda kullanılmayı başarmış gözüküyor. Bir önceki dönemin verilerine baktığımızda Microsoft Edge’nin yüzde 5,20 den 7,59 a çıkmış olması yani 2.39’luk bir artış göstermesi, Google Chrome’dan arta kalan pazar payı için gayet başarılı bir yükseliş oranı.

 

İlgili Link: Forexte Lot Nedir Nasıl Kullanmak Gerekir

 

Listenin üçüncü sırasında çok önemli kayıplarla geçtiğimiz yıl adından söz ettiren Mozilla Firefox var. Firefox’un, Mart ayı verilerine göre pazardaki payı yüzde 7.19’la sınırlı. Söylediğimiz gibi geçtiğimiz yıl çok büyük kayıplar veren şirketin bir önceki dönem için pazar payı 9,27 olarak biliniyor. Listemizin dördüncü sırasında ise yine Microsoft’un sahip olduğu internet tarayıcılarından birisi olan İnternet Explorer 11 var. Listenin geri kalanının pazar payı ise toplamda 8,78 civarında.

 

Internet Explorer’ın yerini geçtiğimiz yıllarda alan Microsoft’un yeni internet tarayıcısı Microsof Edge ile ilgili bir çok haber paylaşılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu