Aşk ve İlişkilerEvlilik

Evlilikte Penis Boyu Önem Taşıyor Mu

Evlilikte Penis Boyu Önem Taşıyor Mu?

Evliliklerin olmazsa olmazı çiftlerin birbirleri arasındaki uyumdur. Cinsel yaşamda çiftlerin tam anlamı ile bütünleşme sağlamaları için cinsel yaşamlarında problem yaşamamaları gerekir. Partnerini mutlu etmek ve cinsel hazzı derin olarak yaşamak isteyen erkekler için penis boyu her daim önemlidir. Bunun yanı sıra kadınların da beklediğini bulabilmesi ve karşılıklı zevk almak açısından erkeğin penis boyuna önem verirler. Bu nedenle cinsel yaşamın sağlıklı olabilmesi ve çiftlerin tam anlamı ile birbirlerini tamamlayabilmesi için insanlar arasında penis boyu daima önem taşır.

En Eski Dönemlerden Beri Merak Edilen Soru

Penis boyu tarihteki en eski dönemlerden itibaren önem tartışılan bir durumdur. Bu konuda birçok farklı görüş bulunsa da genelde erkekler de kendi penisleri hakkında birçok durumda yetersiz olduğu kanısına varırlar.  Günümüz toplumunda da geçmişten gelen fikir ve düşüncelere bağlı olarak penisin daima önemli olduğu söylenir. Hatta birçok bayanı tarih döneminde erkeklerin penis boyuna baktıktan sonra onları kendilerine eş seçtiklerine dair de bilgiler yer almaktadır. Buna göre penisi kısa olan erkeklerin evlilik oranı oldukça düşük oranlarda gerçekleşmiştir. Günümüzde birçok modern tıp tekniği ile her türlü soruna çözüm bulunabilse de yine de birçok konu penis boyundan daha önemli durumdadır.

Evliliklerin olmazsa olmazı çiftlerin birbirleri arasındaki uyumdur. Cinsel yaşamda çiftlerin tam anlamı ile bütünleşme sağlamaları için cinsel yaşamlarında problem yaşamamaları gerekir.

Boyu mu Önemli? İşlevi Mi?

Toplumumuzda erkeğin penis boyu ile ilgili olarak birçok farklı görüş söz konusudur. Kimi kadınlar penisin boyunun cinsel yaşam anlamında önem taşıdığını düşünse de kimi kadınlar da boyundan ziyade işlevinin önemli olduğuna inanır. Boyu uzun olup ereksiyon olamayan penisler ile mutlu olunamayacağını savunur. Uzmanların bu konuda yaptıkları tavsiyelerde penis boyunun eğer çok aşırı küçük olmadığı bir durum varsa bu durumda müdahale gerektirmediğini bilmek gerektiği şeklindedir. Partnerler arasındaki uyumu yakalayan birçok unsur bulunur. Bu açıdan bakıldığında penis küçük veya büyük gibi tartışmalara birçok konuda yer verilmez. Birbirlerini seven eşlerde de çoğu durumlarda kadınlar penisin boyu değil, kime ait olduğu yönünde savunmalar yapmaktadır. Cinsel yaşamı tehlikeye sokmamak açısından aceleci davranmamak ve çok problem yaşanmıyorsa penise ek bir müdahale yaptırmamak uzman tavsiyesidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu