Dekorasyon

En Yeni Pencere Modelleri

En fazla vakit geçirdiğimiz evlerimizin iç mimari tasarımlarını tamamlayan unsurlardan biri de pencerelerdir.  Pencereler evin içeri ile dışarısının bağlantısını kesen ve aynı zamanda bağlantısını kuran döşemelerdir.  Pencere bir evin ya da bir binanın olmazsa olmazlarının başında yer almaktadır.  Pencere modelleri  hem çok şık olmalı hem de kullanıldıkları süre içinde sağlıklı bir kullanın sunmaları ve temel ihtiyacı karşılamaları gerekmektedir.  Pencereler güneş ışığını doğru yansıtmaları ısıyı izole etmeleri ayrıca kullanım açısından günümüzde çok fazla alternatifleri bulunmaktadır.

Pencere Modellerinde Yeni Tasarımlar

Bilindiği gibi klasik pencere modellerinin yanı sıra,  çok daha şık tasarlanmış pencere modelleri bulunmaktadır.  Bunlar;

Fransız pencere modeli

Giyotin sistemi tasarımlı pencere modeli

Sürgülü pencereler

Tavana monte edilen güneşlik Penceresi

Pivot açılım denilen çatıya monte edilen tencereler

Katlanabilir sisteme sahip pencereler

Kemerli pencereler

Panjurlu pencereler

Çıkma pencereler

Gotik pencereler gibi birçok pencere çeşidi bulunmaktadır.

Pencere modeli seçerken veya evinize tadilat yaptırmayı düşündüğünüz de,  özellikle son zamanlarda kullanılmakta olan yeni pencere trendlerini deneyebilirsiniz.  Bu pencereler çok fazla seçenek sunmaktadır.  Dolayısıyla hem ihtiyaçlarınız ölçüsünde,   hem de estetik açıdan bu tercihleri yaparken pencere modelinizi seçebilirsiniz.  Pencereler açılıp kapanma farklılıklarına,  şekillerine,  kullanılan malzemeye kadar birçok açıdan farklılık gösteren ve aynı zamanda şıklığı sunan birçok modele sahiptir.  Evimizin konumu,  ölçüleri,  manzarası ve etrafımızda bulunan evlerde kullanılan pencere modellerini de dikkate alarak en şık, en ekonomik en sağlıklı pencere modellerini seçebilirsiniz.

Kaynak; https://ortaklarcam.com

En fazla vakit geçirdiğimiz evlerimizin iç mimari tasarımlarını tamamlayan unsurlardan biri de pencerelerdir.  Pencereler evin içeri ile dışarısının bağlantısını kesen ve aynı zamanda bağlantısını kuran döşemelerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu