Aşk ve İlişkilerEvlilik

Mutlu Evliliğin Sırları

Mutlu Evliliğin Sırları

Evlilik yolundaki çiftlerin yaptıkları en büyük hatalardan biri güllük gülüstanlık bir evlilik hayatı beklentisi içinde olmalarıdır. Halbuki evlilikte hayatın tüm süreçleri gibi önünüze çıkan sorunları aşarak gidilmesi gereken bir yoldur. Yapılan araştırmalara bakıldığında evlilik aşamasındaki çiftlerin en büyük kaygısı mutlu bir evlilik sürdürüp sürdüremeyecekleridir.

Evlilikte oluşan mutsuzluğun en büyük sebebi eş ile olan uyumsuzluktur. Bunu atlatmanın yolları var mı? Tabii ki var. Yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi de sabırdır. Sabırlı olmak bir çok şeyin ilacı olduğu gibi evlilikte mutlu olmanın en önemli rollerden birini oynamaktadır. Mutlu evliliğin sırları arasında en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biride güven vermektir. Ne olursa olsun eşinizin arkasında olun. Sinirlendiğiniz zaman sakın şiddete başvurmayınız. Şiddet partnerinizin size karşı olan bütün duygularını değiştirebilirsiniz.

Çevrenizdeki mutsuz evliler veya kötü biten evlilikler sizi düşündürüyorsa, unutmayın madalyonun bir de öbür yüzü var. Dünyada hala birbirlerine aşık kalabilmeyi başarabilen, birbirinde huzuru bulan insan sayısı hiçte azımsanıcak gibi değil. Bazı noktalara dikkat edildiği zaman, mutlu evliliğin sizin için imkansız olmadığını gözlemliyeceksiniz.Sizin için mutlu evli çiftlerle görüşerek , mutlu evliliğin sırlarını bir araya getirdik. Çünkü “Evet!” diyerek evliliğe imza atmak işin kolay kısmı. Önemli olan “Ömür boyu mutlu yaşadılar…”denilecek bir ilişki yaşamak

Sevgili Olun Karı Koca Değil!

Pek çok çiftin en büyük yaptığı hata, zaman geçtikçe birer eşe dönüşmesi ve ilişkinin “sevgili” zamanlarından uzaklaşması. Bundan kaçınmak için eski alışkanlıklarınızı kaybetmeye çalışın. En az ayda bir baş başa bişeyler yapın , el ele yürüyüşe çıkın ve flört döneminde yaptığınız rutinleri devam ettirin.

İletişimin Gücü Adına

Dünyada konuşarak çözülemeyecek sorun yok. Yeter ki iki taraf da iyi niyetli ve çözüme açık olsun. Bu yüzden rahatsız olduğunuz konuların üzerini örtüp, içinizde biriktirmek yerine sıkıntınızı eşinize sakin bir biçimde açıklamayı deneyin. Eşiniz sizi neyin rahatsız ettiğini hiç anlamamış olabilir. Ona ne hissettiğinizi açıklarsanız, konunun ileride tekrar karşınıza çıkma ihtimalini azaltmış olursunuz.

Dokunun ve Hep Sıcak Bir İletişim Kurun

Kim güzel bir öpücüğü sevmez ki? Birbirinize sık sık dokunun , onu öpün ve ne kadar sevdiğinizi sık sık dile getirin .Evlilik rutinine girildiğinde dokunma alışkanlığı zamanla kaybediliyor. Unutmayın ilişkide yakınlığı , sıcaklığı devam ettirmenin en iyi yolu dokunmaktan geçiyor.

Ortak Bir Hobi Edinin

Birlikte yapmaktan hoşlandığınız her ne varsa buna evliliğiniz süresince devam ettirmeye çalışın, iş hayatınız ne kadar yoğun olsa da… Eğer böyle bir hobiniz yoksa da edinmeye bakın. Birlikte bowling oynamak, hafta sonu trekking yapmak ,yemek pişirmek iyi bir fikir olabilir.

Onun İçin Her Zaman Çekici Olmaya Çalışın

Burada eşiniz için güzel olmaya çalışmaktan fazlasını kastediyoruz. Kendinizi bakımlı ve çekici hissetmeniz, genel anlamda hayatta kendinizi daha güvenli hissetmenizi ve emin adımlarla yol almanızı sağlayacaktır. Ayrıca eşinizden yeni iltifatlar almak ve size hayran kaldığını görmek ,çok hoşunuza gitmez mi?

Evlilik Önerileri Nelerdir

Hayal Kurmak Her Zaman İyidir Sürprizler Yapın

Her zaman bir hedefiniz olsun ve elbette hedeflerinizin örtüştüğündende emin olun. Eğer amacınız güzel bir ev almaksa ,sizin şehir dışındaki bahçeli ev hayalinizle, eşinizin şehir ortasındaki gökdelen hayalinin uyuşmaması sorun oluşturabilir. Ortak hayaller ilişkileri besleyen ve ilerisi için çalışmaya ve mutlu olmaya sevk eden önemli bir hedeftir. İlgili Link: Yeni Evlilere Tavsiyeler

Güzel sürprizler evliliği renklendirir. Eşinize hediye almak için özel bir gün olmasını beklemeyin. Durup dururken ona ne kadar aşık olduğunuzu anlatan bir mail gönderin. Evin farklı yerlerine sevimli notlar bırakın. Ajandasının içine komik bir söz yazın. Emin olun bu tarz minik jestler İlişkinizi besleyecek ve evlilik rutininden uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

Özveride Bulunun

Evlilik “Her şey benim istediğim gibi olsun. ”diyebileceğiniz bir dönem değil. Hayatta ne kadar ortak şeylerden zevk alıyor olsanız da, ayrıldığınız ve farklı şeyler istediğiniz dönemler de olacaktır. Arada bir, eşinizin ne kadar mutlu olduğunu görmek adına, onun istediği şeyleri yapmaktan kimseye zarar gelmez. Ancak bunu bir fedakarlık ve özveri olarak görmemenizi, sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek için bir yol olarak düşünmenizi öneririz.

Evlilik yolundaki çiftlerin yaptıkları en büyük hatalardan biri güllük gülüstanlık bir evlilik hayatı beklentisi içinde olmalarıdır. Halbuki evlilikte hayatın tüm süreçleri gibi önünüze çıkan sorunları aşarak gidilmesi gereken bir yoldur.

Nazik Olun

Uzun süre birlikte olan çiftler bazen iletişimde işin dozajını kaçırmakta .Emir kipiyle sarf ettiğiniz cümlenin, size olumlu bir şekilde dönebilmesinin bir yolu bulunmuyor. Eşinizden ne isterseniz isteyin, her zaman kibar olmaya ve yumuşak bir ses tonu kullanmaya çalışın. Biliyoruz bunu yapmak her zaman kolay olmayabilir. Ancak bu önemli nezaket kuralının atlanması ilişkinizde sıcaklığın zedelenmesine yol açabilir.

İyi Şeyleri Kutlayın

Hatta kutlama yapmak için sık sık mazeret bulun. Hayatta karşınıza çıkan büyük, küçük gelişmeleri kutlamak, aranızdaki bağı güçlendirecektir. Evliliğiniz en çok da bu tarz keyifli anılardan oluşmalı .Bu yüzden büyük bir kutlama yapamasanız da, sizi mutlu edecek şeyleri yapmaktan çekinmeyin.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Yeni Evlilere Tavsiyeler

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu