Dekorasyon

Duvar Kâğıdı Seçimi Nasıl Olmalı?

Uzun bir zamandır aynı duvar boyasını evinizde ya da iş yerinizde kullandığınız için radikal bir değişiklik yapmak isterseniz duvar kâğıdı kullanmayı iyi bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Yeni bir eve taşınmış olabilirsiniz ve sizden önce yaşamış olanların izlerini silerek yaşadığınız alanı kişiselleştirmek isteyebilirsiniz.

İş yerinizde, ofisinizde veya evinizde konsept değişikliğine gitmek isteyebilirsiniz. Hemen bir duvar kâğıdı ustası  çağırmanın vakti gelmiş demektir.

Evinizde Fark Yaratın!

Evinizin yaşadığınız alanların size özel ve sizi yansıtan özellikte olmasını elbette istersiniz. Size, karakterinize, yaşam şeklinize uygun ve sizi yansıtan duvar kâğıtlarını inceleyebilirsiniz. Birçok seçenek arasından kendi ruhunuzu en çok yansıtacak olan duvar kâğıdını bulabileceğinize inanıyoruz. Biz firma olarak bu konuda istediğiniz her an size yardımcı olabilmek adına hazırız.

Öncelikle duvar kâğıdı kullanmak istediğinizden emin olmanız gerekmektedir. Daha sonra değiştirmek istediğiniz duvarın konseptini tasarlamalısınız. Tasarladığınız bu sistem evin genel yapısına, malzemesine ve evin ruhuna uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Bütün bunları yaparken bir duvar kâğıdı ustası size oldukça yardım edebilecektir. 

Duvar Kâğıdı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinizin dekorasyon ve tasarımı ile ilgili kafanızda bir şeyler netleşmiş ise o halde sıra evinizin yapısını kontrol etmeye gelir. Evinizin duvar malzemesinin uygunluğu, duvarın büyüklüğü, size yüklenecek olan maliyetin aralığı bu işe başlamadan önce planlanması ve detaylıca düşünülmesi gereken konular arasındadır.

Duvar Kâğıdı Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir

Yapacağınız bu değişim radikal bir değişimdir. Uzun bir zaman sürecine yayılacaktır. Anlık kararlar ile değiştirilemeyecek kadar maliyetli ve uğraştırıcı bir atılımdır. Bu sebeple;

  • Bu değişimi gerçekten isteyip istemediğinizi kendinize sormalısınız. Kesin bir şekilde karar vermelisiniz.
  • Kararınızı verdikten sonra her gün görmek isteyebileceğiniz bir model, renk ve tasarımda olan duvar kâğıdı modelini seçmelisiniz.
  • Evinizin ve duvarlarınızın yapısını iyice tanımalısınız.
  • Seçebileceğiniz en kaliteli ürünü seçmeniz uzun vade de kazanmanızı sağlayacaktır. Süreç başladıktan sonra hatrı sayılır bir emek ve maliyet ortaya çıkacaksa uzun ömürlü kullanılabilecek kadar sağlam ve kaliteli ürün seçmelisiniz. 
  • Kullanıcı siz olduğunuzdan kendi keyfinize ve zevkinize uygun bir renk ve model seçmelisiniz.
  • Bu süreçte mutlaka bir duvar kâğıdı ustası size destek vermelidir.

Duvar Kâğıdı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvar kâğıdı seçerken yaptığınız işlemin uzun vadeli olduğunu unutmamanız gerekir. Elinizden geldiği kadar ve bütçeniz el verdiği müddetçe en kaliteli ürünü seçmelisiniz ve uzun vade de sıkılmayacağınıza inandığınız bir model olmalıdır. Bunların dışında;

  • Seçtiğiniz duvar kâğıdının temizliğinin pratik olup olmadığını öğrenmelisiniz.
  • Çabuk solmayacak ve güneş ışınlarından fazla etkilenmeyecek bir ürün olmalıdır.
  • Seçtiğiniz duvar kâğıdının kimyasal madde barındırmadığından emin olmalısınız. Evinizde özellikle küçük çocuk yaşıyorsa bu konu en önemli ve hassas konudur.
  • Görsel açıdan seçeceğiniz duvar kâğıdının motif ve desenleri duvarın ve odanın boyu ile uyumlu olmalıdır. Küçük bir oda için büyük motifler seçmek odanın görüntü açısından olduğundan farklı görünmesine sebep olacaktır.

Değişim ve ferahlık için yaptığınız bu radikal değişimin amacına ulaşabilmesi için bir uzmandan destek almalısınız. Yanlış seçimler evinizin  önceki halini aramanıza sebep olabilir. Firma olarak her zaman  yardım ve destek adına hizmetinize hazırız.

İlgili Link: 2020 Duvar Dekorasyon Trendleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu