Dekorasyon

Banyolarda Mermer Kullanımı

Zevkine düşkün kişilerin en fazla ev içerisinde dekorasyonlu değiştirdiği yerler mutfak ve banyolarıdır. Bir evin en çok gösterişli olan yeri banyosudur.  Bu nedenle yeni ev satın alan bireyler ya da yenileme yapmak isteyen kişiler öncelikle buralardan başlar.  Banyolarda mermer kullanımı oldukça yaygın olan bir uygulamadır.

Banyoya olduğundan daha elit ve kaliteli olarak gösteren mermerler farklı renklerde de tercih edilebilir.  Küçük banyolar içerisinde beyaz ya da açık tonlar tercih edilirken daha büyük banyolarda  siyah ya da gri mermer kullanımı yapılabilmektedir.  Aynı zamanda mermerler uzun seneler boyunca kullanım yapılabilmesi açısından da özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ürünlerdir.

Evinizin Vazgeçilmezi Mermer Ürünler 

Mermer ürünler kolay temizlenebilmesi aynı zamanda gösterişli olması adına tercih edilen çeşitlere sahiptir.  Bu nedenle ev içerisinde sıklıkla karşımıza çıkabilir.  Mermer Kullanıma genellikle yemek odalarında bulunan masalarda ya da sehpalar da görülmektedir.  Fakat banyolarda da oldukça şık duran mermer çeşitleri,  hem duşa kabinlerin içerisinde hem de lavabo üstlerinde kullanılabilecek ürünler içerisinde yer alır.

Mermerlerin kolay olarak yerleri değiştirilemez.  Bu nedenle kurulum yapılacak yer öncesinden mutlaka net olarak ölçülmeli ve prova yapılmalıdır.  Mermerler ağır olduklarından dolayı tek kişinin taşıyabileceği ürünlerde değildir.  Bu nedenle kurulum esnasında mutlaka birden fazla kişinin yardımcı olması gerekir.

Banyolarınızda Mermer Şıklığı 

Mutfak ve yemek odalarının yanı sıra en fazla mermerin kullanıldığı yer banyoların içilir.  Aynı zamanda gösterişi  seven mermeri kullanmayı  bilen kişiler tarafından banyo zemininde de rahatlıkla kullanılabilecek ürünler içerisinde yer alan mermer  çeşitleri, isteğe bağlı olarak simli ya da renkli dolgularla doldurularak çeşitlendirilebilir.

Aynı zamanda banyo içerisinde kullanılan renklerin zıtlık yaratması adına da yine mermer renginde oynama yapılabilmektedir. Suya oldukça dayanıklı olan bu ürünler,  ağır bir darbe almadığı sürece yıpranmaz ya da kırılmazlar.

Darbe alan mermerler kırılacağı ondan dolayı tekrardan yapıştırma durumu söz konusu değildir.  Bu nedenle mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir.  Gri mermer ürünleri diğer mermer çeşitlerini oranla daha fazla dinlendiricidir.  Bu nedenle 2020 yılı itibariyle tercih edilen mermerler içerisinde en fazla satılan gri mermer ürünleridir.  Bu ürünler her bütçeye uygun olacak şekilde satılmaktadır.  Her zevke uygun ve istediğiniz ölçüde mermere sahip olabilmek için firmadan meslek almanız mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Mermer Ürünleri 

Banyolarda genellikle açık tonlu mermer ürünleri kullanılmaktadır.  Fakat günümüzde gri mermer kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.  Hem temizlemesi aynı zamanda kiri çok fazla göstermemesi adına tercih edilen gri mermer çeşitleri uzun yıllar boyunca herhangi bir problem çıkartmadan kullanabileceğiniz gösterişli ürünler içerisinde yer alır.

Bir kere alınan mermer ürünü  ortalama olarak 60 yıl boyunca kullanılabilmektedir. Aynı zamanda Bu ürünler farklı şekillerde kesilmek isteniyorsa mermer kesiciler ile bu işlem sağlanabilmektedir.

Zevkine düşkün kişilerin en fazla ev içerisinde dekorasyonlu değiştirdiği yerler mutfak ve banyolarıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu