GenelCilt Bakımı ve Saç Bakımı

Çay Ağacı Yağı

Kadın güzelliğinin sırrı cildin temiz ve parlak görünümüdür. Günümüzde sadece kadınlar değil, erkekler de dış görünüşlerine özen gösteriyor. Bunun için öncelikle cilt ve saç bakımlarına oldukça önem veriyorlar. Piyasada cilt ve saç bakımı için formüle edilmiş bir çok ürün bulunmaktadır. Ancak bir çoğu istenilen sonuçları vermiyor. Ya da oldukça yüksek maliyete sahip olduğu için satın alınabilmesi mümkün olmuyor.

Her cilt ve saç yapısı birbirinden farklıdır. Dolayısıyla her ürün aynı şekilde her insana iyi gelmez. Öncelikle kişilerin kendi cilt tiplerini bilmeleri gerekir. Buna göre kusurlarını ve nedenlerini araştırmalıdır. Metabolizmanın doğal dengesini bozacak kötü alışkanlıklardan kaçınmalı ve dengeli besin almalıdır. Bol su tüketiminin yanında cildin doğal ürünlerle bakımı yapılmalıdır. Çay ağacı yağı bunlardan biridir.

Çay Ağacı Yağı Faydaları

Doğal yapısı bozulan cildin eski yapısına kavuşabilmesi, yine doğal özlü bitkilerle mümkündür. Çay ağacı yağı,  sunduğu sınırsız faydaları ile dikkat çekmektedir. Bu bitki özütü, sadece güzellik amacı ile değil, ciltte oluşan bir takım rahatsızlıkların tedavisinde de etkili oluyor. Çünkü bu uçucu yağ; antiseptik özelliği olan antimikrobiyal bir bitkiden elde edilir.

Çay ağacı yağı cilt üzerinde tabakada biriken kirlerin arındırılmasını sağlar. Böylece gözenekleri tıkayan yağ ve kirlerden temizlenen cilt daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşuyor. Kuru ve alerjik cildin tedavi eden yağın sedef hastalığına da iyi geldiği bilinmektedir. Cilt üzerindeki şişlik ve kaşıntılar da çay ağacı sayesinde giderilebilir. Bunun yanında ayak mantarı, ağız içi iltihap, kulak ağrısı ve vücutta bulunan çıbanlar gibi sağlık problemleri de çay ağacı yağı ile çözüme ulaşmaktadır.

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Çay Ağacı Yağı Nedir

Çay ağacı yağı; Avustralya kıtasında yetişen ve Mersingiller cinsine ait olan bir bitkiden çıkarılan yağdır. Çay ağacı yağının hammaddesi olan çay ağacının ise 200 civarı yeşil ağaç ve bitkiden oluştuğu bilinmektedir. İlk defa kaptan Cook ve tayfası, yaprakları içilebilen bu bitkinin vücutta oluşan pek çok sağlık sorununu giderdiğini gördü. 1920 yılından sonra çay ağacının beyazımsı renkteki yapraklarının damıtılmasıyla,  uçucu yağ elde edildi.

Bir anlamda antibiyotik özelliği gösteren yağ; yaraları iyileştirmek ve ameliyat kesiklerini onarmak amacıyla kullanılmıştır. Özellikle o bölgede yaşayan halkın boğaz ağrısı, soğuk algınlığı ve deri sorunlarına da çay ağacı yağı ile çözüm bulunulmuştur. Bu da çay ağacı yağının antiseptik ve anti inflamutar özelliğe sahip olan faydalı bir yağ olduğunu gösteriyor.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı yağı doğanın insana sunduğu en güzel armağanlardandır. 1770 yılından beri kullanılan yağ, hem kozmetik hem de ilaç olarak insan hayatında önemli bir yer alıyor. Bu muhteşem ürün; krem, jel, merhem ve esans olarak kullanılmaktadır. Yaprakların ve bitkinin küçük dallarının damıtılma işlemi buhar şeklinde gerçekleştirilerek esans yağı elde edilir. Mikropların yok edilmesinde etkili olan bu yağ, çeşitli kimyasalların katılmasıyla farklı çeşitler elde edilebilir.

Çay ağacı yağının yüzde beşlik preparatları kullanılarak elde edilen krem ile akne tedavisi yapılıyor. Üstelik piyasada bulunan akne ilaçlarının aksine, doğal olduğu için yan etkisi de olmuyor. Çay ağacı yağı ile diğer doğal yağların karışımı ile mantar, sedef ya da çıban gibi deri hastalıkları ise çok daha kolay tedavi edilebilmektedir.

Çay ağacı yağı saç şampuanlarının içerisine eklenerek kullanılabilir. Ayrıca vücut şampuanı ve losyonlarında da etkilidir. Çay ağacı yağı, saç bakım yağları olarak direkt kullanılabilir. Bununla birlikte deodorant etki açısından da etkili bir üründür. Koku etkisini artıran ürün, vücuda zarar vermeyen kokusunu farklı esanslarla bütünleştirmektedir.

Çay Ağacı Kremi

Çay Ağacı Kremi

Krem şeklinde kullanılan çay ağacı yağı, hem kozmetik ürünler olarak kullanılmakta, hem de problemli ciltlerin iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır. Cilt kusurlarının başında akne, sivilce ve renk farklılıkları gelir. Bu tarz kusurların tedavisinde ilk olarak cildin doğru temizliği geliyor. Öncelikle makyaj artıkları, hava kirliliği ya da sigara dumanı gibi dış etkenlerden cildin arındırılması gelir.

Çay ağacı yağı ilk olarak cildin kusursuz temizlenmesini sağlar. Böylece gözeneklerin tıkanması önlenir. Fazla yağ ciltten atılıyor. Bu da tedavi için ilk aşamanın en doğru şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Akne ve sivilce üzerine sürülen krem ile kuruma sağlıyor. Zamanla üzerinde olan izler de çay ağacının düzenli kullanımı sayesinde yok olabiliyor.

Bunun yanında tırnak batması ve mantar gibi enfeksiyonlarda da çağ ağacı kremi çok etkili oluyor. Antiseptik özelliği sayesinde önce bölgedeki mikropları öldürüyor. Antibiyotik etkisi ile oluşan yaraları iyileştiren yağ, zamanla o bölgenin tamamen iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Saçlar da en az cilt kadar önem verilmesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçlarda yağlanma ya da saç diplerinde oluşan kurumayla ilişkili kepeklenme, büyük bir sorun oluyor. Çünkü nahoş görünümün yanında tedavi edilmediği taktirde, saçların zayıflayıp dökülmesi kaçınılmaz oluyor. Böylece dönüğü olmayan sıkıntılar yaşanılabiliyor.

Çay ağacı şampuanlarının yanında saçlar için kesinlikle kullanılması gereken ürünlerden birisi de çay ağacı kremleridir. Böylece saçın köklü bir tedavisi mümkün olmakta ve şampuanla birlikte kullanılan krem ile saç diplerinden uçlarına kadar mükemmel bir bakım gerçekleşmektedir.

Farmasi Çay Ağacı Yorumları

Farmasi Çay Ağacı Yorumları

Güzellik ve estetik açıdan hoş bir görünüm, sağlıklı ve parlak bir cilt ve saç yapısıyla alakalıdır. Ancak kimi zaman doğal yapı, farklı nedenlerle bozuluyor. Kirli hava, yanlış kozmetik kullanımının yanında, düzensiz beslenme ve kötü alışkanlıklar da bu yapıyı bozmaktadır. Ciltte oluşan kusurların yanında, istem dışı oluşan yara ya da apselerin doğal ürünlerle giderilmesi gerekir. Aksi halde cildi tedavi ederken, farklı sıkıntılar yaşamasına neden oluyor.

Doğanın bir mucizesi olarak karşımıza çıkan ürünlerden birisi kuşkusuz çay ağacı yağıdır. Dünya markası farmasi bünyesinde çay ağacı yağı yeniden formülüze edilerek sunuluyor. İnsan sağlığına zarar vermeyen yapısı ile herhangi bir yan etkisi olmayan ürünler ile muhteşem bir görünüm yakalanıyor. Kişisel ya da çevresel etkenlerle bozulan cilt ve saç yapısı yenileniyor. Bu da kişilerin beden yapısının yanı sıra ruh sağlığının da düzelmesini etkiliyor. Üstelik farmasi ile büyük ücretler ödemeye gerek kalmadan en uygun fiyat avantajı ile çay ağacı yağının tüm faydalarını yaşamak mümkün olmaktadır. Farmasi kullanan pek çok kişinin olumlu sunduğu yorumları da bunu kanıtlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu