Cilt Bakımı ve Saç BakımıGenel

Bal Rengi Saç Modelleri

Bal rengi Saç Modelleri ile saçlarınızda istediğiniz canlılık ve enerjik görünümü yakalamak artık çok kolay. Ünlü isimlerinde çok sık tercih ettiği saç renklerinden olan bal rengi, ışıl ışıl görüntüsü ile oldukça iddialı ve dikkat çekicidir. Bal rengi denildiğinde tek tip renk tonu akla gelmemelidir. Çünkü birden çok tonlarda bal rengi mevcuttur. Bunun avantajlarından biri isi her ten rengine sahip kişiler için uyumlu tonlarda renk seçeneği bulabilirler.

İlgili Link: Saç Beyazlamasının Nedenleri

Bal Renginde Ton Farkları  

Bal renginde birçok renk tonu vardır. Bunlar şu isimlerle anılır. Bal kahve saç rengi, altta kahve tonlarının hâkim olduğu bal renginin yansımalarıyla birleşen renk tonudur. Bal karamel saç rengi, bal rengi ile karamel tonun birleşmesinden oluşur. Buğday tenlilerin en çok kullandığı renklerdendir. Bal köpüğü saç rengi, beyaz tenlilerin vazgeçilmez renklerindendir. Bal rengi balyaj, saçlarını tamamen boyamak istemeyenler için önerilen uygulamalardandır. Renkli saçların bakımları da oldukça önemlidir. Bu noktada yapacağınız en doğru seçim şampuan konusudur. Uzun süre parlak görünüm için ideal olan şampuanı seçmeniz önerilir.

İlgili Link: Keratin Bakımı

Bal Rengine Yakışacak Saç Modelleri Nelerdir

İddialı renklerden biri olan bal renginde en sık kullanılan saç modeli uzun ve bükleler halinde, dalgalı saçlardır. Bunun yanı sıra orta boy dediğimiz ara boylarda da kullanımı oldukça zarif ve güzel durur. Kısa saçlarda çok az tercih edilmesinin sebebi ise kendini fazla göstermemesinden kaynaklanır. Bu yüzden uzun saç modellerinde daha çok tercih edildiği görülür. Kısa saçlarda tamamının boyanması yerine balyaj uygulaması ile ara ara görünüm için tercih edilir. Saç modelleri arasında düz kullanım yerine dalgalı bir fön ve bukleler halinde saç modelleri tercih edilir. Işıl ışıl görünüm ile birlikte dolgun, daha sağlıklı saçlar için sizlerde bu modeli deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu