Cilt Bakımı ve Saç BakımıGenel

Soğan Kabuğu Saç Rengi Modelleri

Son zamanların en iddialı ve çarpıcı renkleri arasında zirvedeki isim açık ara Soğan kabuğu saç rengidir. Soğan kabuğu rengi kulağa değişik ve betimlemesi zor gelse de kullananların uzun yıllar vazgeçemediği saç rengidir. Renk olarak, açık kahve ve kumral saç rengine sahip olanların kullandığı, bakır renginin ve altın renginin yansımalarını görebileceğiniz, size zarafet katan bir renktir. Saç rengi seçiminde ilk kriterlerinin arasında parlak görünüm, canlılık ve ışıl ışıl olsun dikkat çeksin istiyorsanız, doğru seçimi yapmışsınız. Daha öncesinde canlı renk seçimleri yapan kişilerin bu rengi çok seçecekleri ortada.

İlgili Link: Evde Güzellik Bakım Rehberi

Soğan Kabuğu Rengini Kimler Tercih Etmeli?  

Renk tonları olarak bakıldığında parlak ve ışıl ışıl olmasından dolayı daha çok açık tenli kişilere daha çok yakıştığı görülür. Ten renginin yanı sıra göz renginin de önemi büyüktür. Örneğin açık tenli birisinin renkli göze sahip olması mavi, yeşil ve ela gibi tonlarda göz renginin olması bu soğan kabuğu saç rengi ile muhteşem uyum sağlamakla kalmayıp farklı bir görünüm farklı bir hava katacaktır.

İlgili Link: Bal Rengi Saç Modelleri

Soğan Kabuğu Saç Rengine En Çok Yakışan Modelleri

İddialı ve çarpıcı bir renk seçiminin yanı sıra elbette saç modelinin, kesiminin büyük bir önemi vardır. Bazen saç rengi tek başına yeterli olmuyor, güzel bir görünüm için tercih edilen saç modeli de önemlidir. Genellikle soğan kabuğu saç rengi tercihlerinde orta boylarda ve dalgalı saç modellerinde görünüm zirvededir. Bu demek olmuyor ki kısa saçlara yakışmaz. Tam tersi kısa saçlarda da oldukça iddialı bir görünüme sahip olursunuz. Burada önemli olan noktalardan birisi yüz hatlarınıza uygun bir saç modeli seçmek olmalıdır. Uzun saçlarda, ara boy ve kısa saçlarda gözü kapalı tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu